Celkem v bazaru 97040 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Tip, jak zabavit psa doma

V jednu chvíli nastane moment, kdy musíme své štěně naučit samostatnosti. To spočívá i v tom, že pes občas zůstává doma sám a je nutné, aby pochopil, že se páníček opět vrátí. Během dlouhé chvíle se psi často pouští do ničení vybavení a nábytku. Jak tomu zabránit? Odpovědí jsou hračky a nejrůznější zábavné předměty, které upoutají pozornost psa.

Co nejvíce hraček

Každý pes je originál a vyžaduje jiný přístup. Někteří si dokážou hodiny hrát s jednou obyčejnou hračkou, ale jiní potřebují pestré spektrum podnětů, ze kterých si vybírají podle aktuální nálady. Vždy je lepší pořídit více míčků, pískacích hraček a podobně, aby se pes nenudil. I jedna dobře zvolená zábavná věc může uchránit nábytek před zničením.

Interaktivní míček zabaví psa na delší dobu

Obyčejné hrací předměty pro psy jsou jistě zajímavé, ale nemusí je zabavit na příliš dlouhou dobu. Výborným tipem je interaktivní hračka pro psy. Její hlavní výhoda spočívá v přítomnosti lákavých pamlsků, které v určitých intervalech při hře vypadávají. Tím pádem je pes zabavený na delší dobu a nezačne se rychle nudit. Zároveň se tím částečně pokryje potřeba krmení během času, kdy jste například v práci, a pes by mohl dostat hlad.

Na samotu ho navykejte

V první řadě je nutné správně vybrat plemeno psa s ohledem na to, kolik času bude muset pes trávit sám. Některé rasy psů jsou více úzkostné a mají větší tendence k destruktivnímu chování. Ovšem i mezi vhodnými plemeny mohou být výjimky. Základem je vždy správná, pozvolná a důsledná výchova již od štěněte. Pes musí pochopit, že chvíli bude o samotě. Nejdříve ho navykejte na krátké chvíle, kdy zajdete na nákup a podobně. Postupně časový úsek zvyšujte. Během loučení nebuďte nijak přehnaně dramatičtí, ale klidně psa pohlaďte, dejte mu hračky a odejděte. Pokud bude dobře reagovat a po vašem příchodu domů nenajdete spoušť, máte vyhráno.