Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Jak zařídit malý obývací pokoj

Připadá vám váš obývací pokoj stísněný a klaustrofobní? Nezoufejte, když aplikujete pár dobrých rad, můžete z něj vybudovat útulnou a velmi moderně vypadající místnost. Vytvořte v něm hodně světla a prostoru a věnujte pozornost barvám. Uvidíte ten rozdíl.

V malých pokojích je zajímavé zkoušet nové věci. Například místo tradičních žaluzií je možné použít dlouhé závěsy, které upozorní na vertikální prostor, čímž místnost rozšíří.

Tady je pár dalších tipů, které se vyplatí vzít na vědomí.

Použijte zrcadla

Designéři do malých místností často umisťují zrcadla, nejlépe vypadá jedno obrovské. Pokud to jde, dejte zrcadlo přímo naproti oknu, aby odráželo světlo do místnosti. Navíc tím vytvoříte iluzi druhého okna.

Podívejte se vzhůru

Myslete na to, že místnost má nejen horizontální rozměr, ale také vertikální. Jestliže má váš obývák vysoký strop, vyzdobte jej tak, abyste přitahovali pozornost směrem nahoru. Příkladem mohou být již zmiňované závěsy od stropu až k podlaze nebo poličky na stěnách, obrazy atd.

Použijte neutrální barvy

Výbornou práci odvádí bílá či béžová. Obecně jsou lepší světlejší a měkké odstíny, které místnost lépe prosvětlí. Neutrální barvy také působí uklidňujícím dojmem. Bílá sedací souprava je asi docela nevhodná, máte-li malé děti, ale zkuste zvážit třeba bílý nábytek.

Kupujte „lehký“ nábytek

Zvažte vizuální „váhu“ každého kousku, který si budete pořizovat. Některé objekty na základě velikosti, barvy a designu určitě vyhodnotíte jako masivní. Ty nekupujte. Vybírejte spíš takové, které vypadají svěže a lehce. Vysvětlíme si to na konferenčním stolku. Když si koupíte mahagonový kulatý stoleček, určitě z něj budete mít jiný pocit než z kovového stolku se skleněnou tabulí. Sklo je obecně skvělé do malých prostor, protože jak přes něj vidíte, prostor vypadá víc otevřený.

Vyberte malý nábytek

Malá sedačka místo velké rohové, bobíky nebo sedací pytle místo křesla. Zkuste úplně zapomenout na obývací stěnu, nahraďte ji jen otevřenými policemi nebo skříňkami.

Uvidíte, že s dodržením výše uvedených tipů získá váš malý obývací pokoj úplně novou tvář. A pokud nevěříte, mrkněte pro inspiraci ještě na Biano.cz. Zjistíte tam, jak se profesionální designéři poprali s vybavením malých pokojů. Je to možné vyřešit elegantně a účelně.