Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Na nářadí, jako letní sídlo i pro relax – jakou variantu zahradního domku zvolíte vy?

Máte zahradu a už se nemůžete dočkat, až na ní budete trávit co nejvíce vašeho volného času? Letní sezóna teprve začíná, takže je ještě čas vybrat zahradní domek, který vám pobyt na zahradě zpříjemní. Může fungovat jako účelný sklad nářadí, sloužit ke spaní a současně se stát krásnou dominantou vaší zahrady. Jak poznáte kvalitu a co by měl perfektní zahradní domek mít?

Materiálové provedení

Zahrada je kusem přírody. Rovnalo by se hříchu, stavět na ní plastové cosi, co nikdy nebude vypadat hezky a působit přirozeně. Zahradní domek by měl vzhled zahrady dotvořit a zkrášlit, nikoliv ho degradovat. Volte proto zahradní domek ze dřeva. Ideálním materiálem je severský smrk. Toto dřevo se vyznačuje vysokou odolností proti působení přírodních živlů. Jeho odolnost zvýšíte impregnací. Vhodné jsou určitě i ochranné nátěry proti plísním a působení škůdců. Nejlepší je dřevo ošetřit před sezónou. Jako střešní krytina se perfektně uplatňuje lepenka. Efektněji vypadají střechy z asfaltové šindele, která není o moc dražší.

I jako skládačka

Máte strach ze složité stavby? Hoďte starosti za hlavu, protože dnes jsou na trhu zahradní domky, které se prodávají jako skládačka. Dodávány jsou již hotové stěny. Stačí jen základní dílenské vybavení, trocha času a domek zvládnete postavit. Před stavbou nepodceňte přípravu terénu – stavba by měla stát ideálně na rovném povrchu. U větších domků se vyplatí udělat drenáž.

V provedení „skládačka“ se prodávají zahradní domky na nářadí (vhodné jsou také k uskladnění kol a dalšího sportovního vybavení) a větší domky s okny, dveřmi a terasou. Větší domky mají tu výhodu, že se dají v létě použít i ke spaní. Ocení to hlavně děti, které si z domku mohou udělat letní království.

Rozumná cena a prvotřídní kvalita

Prohlédněte si zahradní domky české výroby na Skluzavky.cz. E-shop má v sortimentu mnoho zajímavých modelů a nabízí i montáž.