Celkem v bazaru 29331 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2741 nových .

Jaký nábytek je teď trendy v obývacím pokoji?

Chystáte se modernizovat nebo zařizovat úplně nový obývací pokoj? Rozhodně byste se neměli nechat příliš ovlivnit současnými trendy, které se zanedlouho změní. Vybudujte si nadčasové bydlení. Trocha inspirace však nikdy neuškodí. Třeba vám přinese do hlavy nějaké nové nápady.

Obývací pokoj měl, má a bude mít v každém domově důležité místo. Jde o místnost, kde se schází rodina, přijímají se návštěvy. Musí tedy být reprezentativní a zároveň pohodlný. Jeho účel se však postupně mění.

Konec velkým stěnám

Dříve obsahoval téměř každý obývací pokoj velkou obývací stěnu se spoustou skříní, poliček a vitrín. Naše babičky v nich vystavovaly porcelánové nádobí, často jim stěna sloužila jako úložné prostory třeba pro sezónní věci.

Tomu je dnes konec. V kurzu jsou drobné obývací stěny složené z několika málo kousků. Skříňky bývají spíš nižší, rozhodně ne ke stropu. A v některých domácnostech se obejdou úplně bez stěny.

Stačí konferenční stolek

Místo stěny stačí například konferenční stolek a jedna komoda. Stolek pod televizi už také dávno není potřeba, protože v současnosti se televize umisťují na zeď. Místo stolku si tedy pořídíte držák. Bez nábytku působí místnost vzdušněji a minimalisticky, což se dnes oceňuje.

Na druhou stranu, jestliže žijete v menším bytě a každý úložný prostor je vám k dobru, určitě si do obývacího pokoje nějakou skříňku dejte. Nemyslete pouze na to, co velí trendy, chtějte si zařídit hlavně praktickou domácnost.

Sedací souprava je základ

Co je naopak důležitější než kdy dříve, je sedací souprava. Ta je často centrem místnosti, nebojte se proto větších ani barevnějších modelů. Dnes už se příliš nesetkáte s menšími sedačkami doplněnými křesly, raději si kupte jednu velkou. A jako další nábytek na sezení může posloužit sedací pytel, případně taburet.

Nakonec pro vás ale stejně máme jednu úplně nejlepší radu. Dejte si do svého obýváku to, co se líbí vám. Ať už je to houpací křeslo, nebo toaletní stolek. Jde o váš domov.