Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Jídelní židličky by měly být pohodlné. Víme, kde takové koupit

Při výběru nábytku, ať už do obývacího pokoje, kuchyně či dětského pokoje, byste se měli zaměřovat jak na praktické vlastnosti, tak i na samotný design. Zatímco někdo si nechává záležet na ložnici, někdo nepodceňuje vybavení jídelny. Dominujícím prvkem jídelní části rodinného domu je bezpochyby prostorný stůl, u nějž bude mít židličku každý člen rodiny. V následujících řádcích si prozradíme, jak vybrat jídelní židličky, aby byly pohodlné a působily elegantně.

jídelní židle byste se měli zaměřit v první řadě na tvar, materiál a rozměr. Uvedené vlastnosti totiž určují, jak velký komfort sedací plocha nabídne.

Co se hodí do větší a menší jídelny?

Pokud bojujete s nedostatkem místa v dvoupokojovém bytě, pravděpodobně budete prahnout po úsporném řešení. Do menších prostor se dokonale hodí židle bez područek s nižší zádovou opěrkou. Ovšem volnější ruku při výběru mají majitelé velkých rodinných domů či bytů, protože se nemusí ohlížet na velikost nábytku. Bez problémů mohou sáhnout po robustnějších židličkách, které bývají mnohdy i pohodlnější.

V současné době hrají prim židle ze dřeva a odlehčené dýhy, přičemž dokonale vypadá dubové provedení.

Rozměry jsou také důležité

Vzpomeňte si na školní léta, kdy jste museli sedávat na tvrdých a ještě k tomu malých židličkách. Po půl hodině sezení vás začalo bolet celé tělo. Jestliže se chcete těmto pocitům vyhnout, měli byste se zaměřit na rozměry. Obecně se doporučuje výška sedáku okolo 45 centimetrů, protože díky tomu zůstává koleno při sezení v pravém úhlu a chodidla celou svou plochou na podlaze. Důležitým parametrem je ještě šířka sedáku, která by měla být také okolo 45 centimetrů. Samozřejmě rozměry se liší v závislosti na tom, jak velký je jídelní koutek.

Pokud sháníte nábytek do jídelny, doporučujeme obrátit se na některý z internetových obchodů, protože přes internet jsou nabízeny atraktivnější ceny. Ve světě nábytku působí online prodejna dona-shop.cz pyšnící se bohatým produktovým portfoliem.