Celkem v bazaru 26618 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2797 nových .

Víte, kde se vzalo spodní prádlo?

Malý kousek oblečení, který není vidět, oblékáme každé ráno s naprostou samozřejmostí a celý den ho skoro ani nevnímáme. Jak dlouhá ale byla cesta spodního prádla k dnešnímu pohodlí a příjemnému nošení?

Beze studu

V dřívějších dobách si lidé začali intimní partie zahalovat ne ze studu, ale kvůli jejich ochraně. Bederní rouška se nosila už ve starověku a byl to vlastně jen pruh bavlny, důmyslně omotaný okolo těla tak, aby potřebné partie chránil před úrazem, chladem a zraněním. Víc nebylo potřeba, nahotu nikdo neřešil, a tak si s tímto kouskem spodního prádla vystačili muži i ženy. Za klasické spodní prádlo se rouška ještě považovat nedala, ale už to byl první krok.

Když přišly kalhoty

Chlad a potřeba chránit si tělo na větší ploše, než jen v intimních partiích, vedl k vynálezu kalhot. Kvůli pohodlí je pak někdy ve 13. století začali muži vrstvit a nosit tak vrchní kalhoty a spodky. Ty byly dlouhé od pasu k lýtkům, pak byl přidaný poklopec a teprve poté se začalo zkracovat. I tak mělo pánské spodní prádlo stále spíše funkci ochrannou než módní. Na začátku 20. století se, jak je již zvykem, trendy vrátily zpět a spodní prádlo zahalovalo co nejvíce kůže. Naštěstí brzy vyhrálo pohodlí a došlo opět ke zkrácení. Ve 20. století pak začalo mít prádlo podobu, jakou známe dnes. Tolik oblíbené boxerky měly své první předchůdce na světě kolem roku 1925, kdy do té doby běžné volné trenýrky Jacob Golomb inovoval a připevnil na ně široký kožený pás. Ten pomáhal boxerům udržet trenýrky na svém místě za všech situací a zároveň zaručoval pohodlí. Dnešní boxerky s vysokým lemem v pase obepínají postavu a příjemně se nosí, navíc se z pohledu žen řadí mezi ty nejvíce sexy kousky v pánském šatníku.

Historie prádla je dlouhá a psalo ji mnoho generací, než dostaly spodky tak pohodlnou podobu, jakou známe dnes. Postupem času se také prádlo změnilo i na módní doplněk, a tak se značky i návrháři předhánějí v originálnějším designu a moderním vzhledu.