Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Usnadněte si život klimatizací doma i v kanceláři

Ať už podnikáte nebo chcete jen doma trochu příjemnější prostředí v horkých letních dnech, to, co hledáte, je kvalitní klimatizace. Přijatelnost fungování ve vašem bytě, domě či kanceláři se stává ve vedrech skutečně propastně větší. Moderní klimatizační jednotky navíc fungují na principu tepelného čerpadla, a tak si s nimi v zimě i zatopíte.

Úsporná a pohodlná

Klimatizační jednotky (nebo tepelná čerpadla, jak je libo) fungují na principu přečerpávání vzduchu. Skládají se tedy z vnitřní a venkovní jednotky, kde ta venkovní načerpá teplý vzduch, ochladí ho a pošle ho dovnitř. Zde se cesty liší podle druhu zvoleného systému: buď se jedná o klimatizaci v single-split nebo multi-split provedení. Single-split znamená, že na jednu venkovní jednotku připadá jedna vnitřní – přečerpávání je tedy přímé. Multi-split je o něco sofistikovanější systém, kdy venkovní jednotka „zvládne“ více vnitřních jednotek, tedy samotných klimatizací foukajících chladný vzduch.

Klimatizace tak, jak je známe dnes, jsou oproti těm dřívějším až o 60 % úspornější. Využívají totiž skutečně jen tu energii, která je v tu chvíli potřeba – tím, že tepelnou energii pouze přečerpávají, nikoliv vyrábějí, spoří vaše peníze i životní prostředí. Z principu také vychází možnost jimi v zimě zatopit (systém se zkrátka otočí – čerpá studený vzduch a mění ho na teplý), a to opět s podobnou úsporou proti přímotopům.

Klimatizace na míru prostoru

Na výkon nejméně náročné jsou samozřejmě klimatizace do bytů – bytový prostor je obvykle méně náročný, než jak tomu je u open space kanceláří ve velké prosklené budově. Kancelářské klimatizace se vyrábí obvykle pouze ve variantě multi-split. Velké firmy pak ocení inovativní klimatizační VRF systém, který dosahuje těch nejlepších výsledků, a to i na velkém prostoru nebo ve výškových budovách.