Celkem v bazaru 29331 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2741 nových .

Kočka nebo pes? Jak správně vybrat nového člena rodiny

Plánujete si pořídit nového mazlíčka, ale nemůžete se rozhodnout, zda by to měl být pes nebo kočka? Zvládne pes bydlet v malém bytě? A je opravdu kočka samostatná a nezávislá? Ať už vyberete jakékoliv zvíře, pamatujte na to, že si s ním berete i závazek. Živé zvíře není věc, kterou můžete kdykoliv odložit, když vám nevyhovuje nebo vás přestane bavit. I proto je správný výběr mazlíčka natolik důležitý. 

Bezpodmínečná psí láska

Jestliže jste se rozhodli pro psa, zřejmě zvítězila touha po věrnosti, přátelství a společníkovi, který s vámi může chodit i na výlety. To vše vás se psem čeká, jestliže mu na oplátku věnujete svůj volný čas, dopřejete mu výcvik a dostatek prostoru a pohybu. Důležité je uvědomit si, že není plemeno jako plemeno. Úplně každý pes potřebuje vycházky, avšak někteří jich potřebují víc. Například lovecká, pastevecká či pracovní plemena od vás budou potřebovat prostor pro efektivní vybití energie. Budou velmi rádi sportovat, běhat a aportovat. Pokud jim to neumožníte, mohou nastat vážné problémy. Některé rasy psů jdou také snáze vychovat než jiné. Například bull plemena jsou známá svou tvrdohlavostí a ne každý chovatel si s nimi dokáže poradit. Potom mohou na scénu nastoupit cvičící střediska, která vám pomohou zvládnout temperament psa i jeho nálady pomocí pozitivní motivace s pamlsky pro psy. Samozřejmostí je potom zajistit psímu kamarádovi svoje vlastní místo – pelíšek pro psy, hračky a také kvalitní krmivo pro psy, které bude odpovídat jejich tělesné konstrukci a potřebám na výživu. 

Individualista v domě

Je pravdou, že kočky jsou mnohem méně závislé na svých majitelích, než je tomu u psa. Co však potřebuje, je její vlastní prostor. Zatímco pes se omezí na svůj pelech nebo gauč, kočka potřebuje být pánem domu a nárokuje si jakékoliv místo si usmyslí. I zde platí, že konkrétní plemena mají různé vlastnosti. Například orientální kočky jsou mnohem živější než evropské a budou vyžadovat vaši pozornost více. Je častým omylem, že kočce se vlastně nemusíte věnovat – stačí ji občas pohladit a pomazlit, když přijde sama. Pokud nechcete, aby vám udělala z domova kůlničku na dříví, bude potřeba si s ní pravidelně hrát.