Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30
nebo Registrace pro přístup do sekce Můj Profit.

Celkem v bazaru 26215 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 3698 nových .

Kované výrobky využijete venku i vevnitř, pro okrasu i užitek

Kovářské řemeslo bylo v minulosti vždy tak trochu tajemným. Tito kamarádi s ohněm a žhavým železem se starali především o výrobu užitných nástrojů a kování koní. Dnes se zemědělské nástroje a další užitkové předměty ručně příliš nevyrábí a kovářství se tak stalo spíše uměleckým řemeslem. Neznamená to ale, že výsledky práce uměleckého kováře patří v dnešní době pouze na výstavy. Naopak, kovaných výrobků si lidé stále cení a je jimi ozdobena nejedna domácnost.

Kovaný nábytek nepatří jen do starých chalup

Když si představíte kovaný nábytek, především postele, lavičky a jídelní stoly, kliky nebo zábradlí, přijde vám na mysl starší chalupa, kam se svým vzhledem kované výrobky perfektně hodí. To je zcela určitě pravda, trendy moderní architektury ale také kladou důraz na používání přírodních materiálů. A tím kov zcela určitě je.

Kované zábradlí, které nejen že zajišťuje bezpečnost při scházení schodů či relaxování na balkoně, ale samo o sobě je výrazným designovým prvkem, nebo dominantní kovaná brána jsou příkladem správného použití výrobků uměleckého kovářství i v moderní architektuře. Rustikální styl v interiéru pomůžou dotvořit i drobnosti, jako jsou kované kliky, držáky na květiny, světla a lustry, kované mříže do oken či různé kované doplňky ke krbu a krbové nářadí.

Umělecké kovářství s tradicí

Za veškerými produkty uměleckého kovářství stojí náročná a poctivá ruční práce. Pro kvalitní umělecké kováře není toto řemeslo pouhým povoláním, ale celoživotní náplní. Platí to i pro kovářství Mittner, kde si na zakázku pořídíte jakýkoliv z kovaných produktů. Každý z nich je samostatným dílem, sériová výroba zde vůbec nefunguje. Proto se můžete spolehnout, že i váš kus, ať už kovaného zábradlí nebo drobné ozdoby na zahradu, bude zcela originální.

Umělecké kovářství Mittner funguje již téměř třicet let. Od roku 1990 se v kovárně v obci Rajhradice věnují poctivé práci. Pokud byste svoji domácnost chtěli některým z jejich výrobků obohatit, domluvte si nezávaznou konzultaci, během níž si dohodnete, jak přesně bude výsledek vypadat. Vyrobit zde jsou schopni takřka cokoliv včetně specifických zakázek na míru.

Každý výrobek je originál

Nabídka kovaných výrobků a kovářských služeb uměleckého kovářství je velmi široká. Kromě již zmíněného se věnuje i restaurátorským službám, pokud tedy vlastníte nějaký starší kousek, jeho oprava a uvedení do původního stavu je pro kovářství hračkou.

V případě, že ještě úplně netušíte, jak by vaše brána, plot nebo lustr měly vypadat, inspiraci můžete načerpat v podnikové prodejně v Brně. Kromě několika vystavených výsledků kovářské práce si zde prohlédnete i knihy s kovářskou tématikou, které jsou plné obrázků z různých oblastí kovářského řemesla.