Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Vyberte si mezi krbovými a kachlovými kamny

V období topné sezóny je velice skloňovaným tématem zvyšující se cena elektřiny a zemního plynu, což se projeví na ročním vyúčtování. Nicméně bědováním nad fakturou od poskytovatele těchto komodit vůbec nic nevyřešíte. A raději zabraňte tomu, aby vám z rodinného rozpočtu unikaly peníze zbytečně. Ekonomickou a zároveň ekologickou alternativou jsou krbová či kachlová kamna. V následujících řádcích vám prozradíme rozdíly mezi těmito dvěma možnostmi.

K výrobě kamen se používají různé materiály – od litiny, přes kámen, až po další nehořlavé prvky. Při sepisování tohoto článku jsme čerpali informace od společnosti STAKA, která nabízí kachlová kamna a krby České Budějovice.

Krbová kamna vytváří romantickou atmosféru

První variantou jsou krbová kamna, která navodí v místnosti romantickou atmosféru. Během mrazivých večerů usednete do sedačky a namísto televizoru budete sledovat plápolající plamínky a poslouchat tichý praskot dřeva. Krby sluší především obývacím pokojům. K vytápění se vedle suchého dřeva používají také dřevěné či hnědouhelné brikety.

Krbová kamna se velice rychle rozpálí, ale hrozí zde přepalování vzduchu. A co se týče vzhledu, vyberete si mezi litinovými, které mohou být doplněny ještě prosklenými dvířky.

Kachlová kamna jsou atraktivním řešením

Další možností, která se doporučuje především při intenzivním vytápění domácnosti, je stavba kachlových kamen. V porovnání s předchozí variantou kachlová kamna jsou založena na efektivním využití tepelných spalin. K vytápění se běžně používá především suché dřevo, ale najdou se i upravené modely určené pro uhlí.

Kachlová kamna se vyznačují akumulační schopností, tudíž v noci se uvolňuje postupně příjemné teplo. Nemusíte tedy každou chvíli vstávat, abyste přikládali. V neposlední řadě vás nadchne, že kachlová kamna snadno propojíte s radiátorovým systémem, čímž ušetříte spoustu peněz během topné sezóny.

Obraťte se na profesionála, který nabízí kamna a sporáky České Budějovice. Budete spokojení s širokou nabídkou i cenovou politikou.