Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Kuchyňské dřezy podle jejich prostorové orientace

Při výběru dřezu je nutné předem počítat s jeho orientací. Rozlišujeme několik typů. Podle toho, kde je umístěna výpusť, rozlišujeme dřezy s orientací napravo nebo nalevo, dřezy otočné a dřezy, které lze namontovat pouze jedním způsobem.

U otočných dřezů na orientaci nezáleží

Otočné dřezy dodávají výrobci zpravidla bez vyvrtaného otvoru pro odtok a vyhotovují ho až při instalaci dle přání zákazníka. Tyto dřezy nejsou omezeny svým designem – lze je otočit přesně podle vaší potřeby.

Pokud je otvor pro výpusť v dřezu předem připravený, je umístěn uprostřed vaničky tak, že se dá dřezem jednoduše otočit. Samozřejmostí je u tohoto druhu i plocha odkapávače.

Dřez lze vybrat i podle toho, zda jste praváci, nebo leváci

O tom, zda je lepší pořídit dřez orientovaný napravo, nebo nalevo, rozhoduje umístění výpusti – vana dřezu je pak buď vpravo, nebo vlevo od odkapávací plochy.

Při výběru je dobré přihlédnout také k tomu, zda jste pravák, nebo levák. Praváci totiž budou zpravidla nádobí držet v levé ruce, omývat ho pravou rukou a pak ho levou rukou odkládat na odkapávací plochu.

Jako optimální varianta se pro ně proto hodí dřez orientovaný nalevo – tedy dřez s vanou dřezu umístěnou na levé straně. Je dobré přemýšlet stejně prakticky při zařizování celé kuchyně a účelně do pracovní plochy umístit i myčku, krájecí a přípravnou desku nebo ledničku.

Jednodřez je nenáročný na prostor

Pokud jste několikačlenná rodina s velkou kuchyní, určitě se koupi malého dřezu vyvarujte. Pro jednotlivce, do malých bytů nebo na chaty a chalupy jsou ale malé dřezy ideální.

Najdete je jak v granitovém, tak v nerezovém provedení a jejich výhodou je, že je v nich už vytvořen otvor pro výpusť, takový dřez proto můžete rovnou nainstalovat do pracovní desky.

Malé dřezy najdete v podobě jednodřezů, kulatých dřezů nebo rohových dřezů a charakteristické pro ně je, že je lze zpravidla nainstalovat pouze jedním způsobem.