Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Kultivované stolování, aneb zbavte se žaludečních potíží

Každý člověk tráví konzumací potravin podstatnou část dne. Během tohoto procesu by se tělo nemělo vyskytovat v nepřirozených polohách, ačkoliv to mnoho z nás dělá. Co tím máme na mysli? Jíst bychom měli vsedě u stolu a ne například v posteli se zkrouceným žaludkem. Stejně tak bychom si na snídani, oběd i večeři měli vyhradit čas a najíst se pomalu a v klidu. Pojďme se společně podívat, jak si zpříjemnit čas trávený konzumací jídla.

Vyhraďme si čas a místo na jídlo

V dnešní době hodně lidí nepřikládá způsobu konzumace potravin velkou váhu. Na snídani si koupíme kávu, kterou vypijeme po cestě do práce, k obědu rychle zhltneme burger z fast foodu před počítačem v kanceláři. Takové počínání vede akorát ke zdravotním potížím. Nemůžeme se tak divit, že polovina národa trpí žaludečními vředy a jinými nemocemi trávicího ústrojí. Kam se poděl kultivovaný způsob stravování, jenž je zároveň společenskou událostí? Zamysleme se nad sebou a pojďme trávit více času s rodinou, i kdyby jen u společné večeře.

Jídelna jako společenská místnost

Začněme třeba tím, že vybereme vhodný kuchyňský nábytek, který bude vyhovovat všem členům domácnosti. Nescházejme se u společné večeře jen na Vánoce. Jakmile budeme mít doma vkusně zařízenou jídelnu, budou pro nás chvilky trávené u stolu s blízkými daleko příjemnější. Nábytek do kuchyně většinou vybíráme na základě dvou hlavních kritérií, a těmi jsou počet lidí u stolu a použitý materiál. Jestliže mám velkou rodinu a malý být, nabízí se možnost nákupu rozkládací jídelní sestavy. Takový stůl jednoduše rozložíme, když chceme zrovna stolovat, a po jídle jej opět složíme. Nezabere tak zbytečně místo. Aby pro nás nebyl problém udržovat jídelní sety v čistotě, měli bychom zvolit takový materiál, jenž se snadno čistí.