Celkem v bazaru 97830 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Na co se zaměřit při výběru matrace a kde hledat?

Cílem nás všech by mělo být dosažení kvalitního spánku. Má totiž spoustu pozitivních dopadů na naše tělo. Když jsme dostatečně vyspaní, máme vyšší produktivitu, soustředění, sportovní výkonnost a lépe funguje imunitní systém. Vytvoření ideálních podmínek pro kvalitní spánek přitom není nic složitého. Když vyberete správnou matraci, můžete značnou část ovlivnit.

Velikost podle vaší postele

Samozřejmostí je fakt, že se zvolená matrace vejde do vaší postele. V zásadě je možné nabídku rozdělit na velikosti pro jednolůžko a partnerské matrace. Roli hraje také výběr roštu, který by měl odpovídat vámi zvolené matraci pro zachování co možná nejlepších vlastnosti. Pokud si nejste jisti, jak spolu tyto dvě důležité komponenty zkombinovat, nebojte se zeptat prodávajících.

Tvrdost a použitá technologie

Někdo má raději měkké a jiný nedá dopustit na tvrdší, do kterých člověk nezapadne. Hodně záleží na vkusu a osobních preferencích, protože právě vy budete na zvolené typu ležet. Pokud vybíráte pro někoho, je nutné optat se, na čem se mu dobře spí. Rozdíly spočívají i v použité technologii. Známé jsou pružinové matrace vynikající svou prodyšností. Moderní varianty nabízí dobré ortopedické vlastnosti a předchází nepříjemným bolestem zad. Dalším typem jsou latexové matrace s výbornou elasticitou. Jejich prodyšnost je však o něco nižší, takže se lépe hodí ke vzdušným roštům.

Cena hraje roli

Že levné matrace nemohou být kvalitní? Ale to je omyl. Stačí vědět, kde máte hledat. S poměrně velkou položkou v rozpočtu vám může pomoci například speciální akce matrace 1+1, kdy pořídíte dva kvalitní kusy za cenu jednoho. Při výběru na internetovém obchodě navíc využijte možnost dopravy zdarma, čímž si ušetříte starosti s převozem, protože do většiny automobilů dáte matraci jen stěží.