Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

LED zářivky jsou úsporné, a proto nahrazují klasické žárovky

V současné době cena energií neustále stoupá, a tak se lidé snaží dělat různá úsporná opatření, ovšem mnohdy na úkor komfortu. Ušetřit se však dá i jinými cestami, například vyměnit klasické žárovky v celém domě za LED zářivky, jež se vyznačují nízkou spotřebou elektřiny. V následujících řádcích se na vlastnosti LED technologie zaměříme podrobněji.

Přestože osvětlení představuje pouze menší část nákladů na bydlení, snažíte se na něm co nejvíce ušetřit. Výsledkem ale může být to, že nakonec vás úsporné zářivky, které ještě donedávna hrály prim, vyjdou na mnohem více než dosavadní zdroj světla, protože docela často odchází. Dalším řešením může být, že nebudete svítit vůbec, což je takřka nereálné. Už dávno jsou pryč doby, kdy se četly knížky u svíček.

LED technologie přináší spoustu výhod

V porovnání s klasickými a halogenovými žárovkami dokážou LED zářivky ušetřit až 75 % energie. Evropská unie dokonce přestala před více než rokem prodávat tradiční žárovky, neboť chce, aby lidé přešli na úspornější technologie.

Pokud se řekne LED žárovky, spousta z vás ani netuší, co se pod zkratkou skrývá. Jedná se o diodu emitující světlo. Vyrábí se především v bodovém a rozptýleném provedení. Oblíbené jsou i takzvané LED pásky, které nalepíte například okolo nábytku či stěny.

Kde LED zářivky koupit?

Jestliže jste se rozhodli přinést do svého domu více světla, pravděpodobně budete shánět vhodného prodejce. Jedním z nich je internetový obchod e1.cz, který nabízí pestrou škálu modelů. Inovativní LED trubice G13 náhrada zářivky T8 vám ušetří až 50 % energie a vydrží 20× déle než neefektivní zářivky. Za zmínku stojí také zářivky T5, jež vám dokonale osvětlí kuchyňskou linku. Jejich cena se pohybuje okolo šedesáti korun, což vás rozhodně nezruinuje.