Celkem v bazaru 59063 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2743 nových .

Maltu nejde si nezamilovat

Malta právem patří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace. O tom svědčí fakt, že ji ročně navštíví více než 1 milion cestovatelů. V čem spočívá její kouzlo?

Maltské souostroví

Málokdo ví, že Malta není samostatným ostrovem ve Středozemním moři. V maltském souostroví je největším ostrovem, společnost jí dělají ostrovy Gozo a Comino.

Základní reálie

Maltská republika je od roku 1964 samostatným státem, v roce 2004 se stala členem EU. Platidlem je zde euro, domluvíte se maltsky a anglicky. Že jste o maltštině neslyšeli? Jedná se o jakousi směs angličtiny, italštiny a arabštiny.

Vydejte se do Valletty

Dovolená na Maltě se neobejde bez návštěvy hlavního města, kterým je Valletta. Tato historická metropole se rozkládá mezi dvěma přírodními přístavy. Na první pohled vás zaujme krásnými barokními a neoklasicistními budovami. Mezi nejvýznamnější památky patří Palác Velmistrů, Pevnost sv. Elma s válečným muzeem, Tritonova fontána, Královská opera a několikero náměstí.

Přímořská letoviska

Turisticky nejvyhledávanější jsou města Bugibba a Mellieha. Záleží na tom, zda dáváte přednost letovisku městského typu s množstvím hotelových komplexů, v tom případě vyberte Bugibbu. Mellieha nabízí nejdelší písčité pláže a pozvolný vstup do moře, proto je jak stvořená pro rodinnou dovolenou.

Jak funguje doprava?

Na Maltu je nejlépe cestovat letecky. Na samotném ostrově je nejvhodnější přepravovat se pomocí autobusové dopravy. Nezapomeňte též navštívit sousední ostrovy Gozo a Comino, kam se během 20 minut dostanete trajektem.

Co ještě stojí za návštěvu?

Rozhodně nevynechejte turistické centrum Sliema, kde se nachází překrásná kolonáda. Za povšimnutí stojí též trojměstí Cottonera, rybářské městečko Marsaxlokk, poklidné staré město Mdina, pravěké chrámy Hagar Qim a Mnajdra či mořská jeskyně Blue Grotto.