Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Měření výkonu motoru: průběh, omezení a další užitečné informace

Možnosti měření výkonu motoru využívá čím dál více řidičů, kteří mají pochybnosti o skutečném stavu svého vozidla. Proč tomu tak je a k čemu je takové měření vlastně dobré?

Kdy je vhodné podstoupit měření výkonu motoru

Chiptuning umožňuje zvýšení výkonu motoru až v řádu desítek procent, přičemž nevyžaduje žádné technické zásahy do samotné konstrukce vozidla, neboť stačí pouhé přehrání jednotky prostřednictvím OBD konektoru. Není tedy žádným překvapením, že se k tomuto úkonu uchyluje čím dál více řidičů. To však může způsobovat jistá nedorozumění a nejasnosti. Zejména v případě koupě vozidla z autobazaru je na místě ověřit si skutečný výkon motoru při jakýchkoli pochybnostech. Podobná obezřetnost je nutná, jestliže nemáte jistotu, zda výkon deklarovaný výrobcem vozidla odpovídá realitě.

Jak měření výkonu motoru probíhá

Celý postup je poměrně jednoduchý. K měření se používá takzvaná „motorová brzda“. Měření trvá několik minut, proto není nutné nechat vozidlo v místě měření. Výsledky měření lze sledovat také na názorném grafu. Další potřebné informace ohledně měření výkonu motoru naleznete například na stránkách http://dynomax.cz/.

Kdy nelze měřit výkon motoru

V první řadě není možné měřit výkon motoru u vozidel v nevyhovujícím technickém stavu, neboť by mohla být ohrožena bezpečnost. Dále rovněž platí, že měření nelze provést v případě, že pneumatiky jsou příliš sjeté. Dále by měli řidiči počítat s tím, že i v případě vozidel s automatickou převodovkou, která podřazuje při maximálním výkonu, se měření výkonu motoru neprovádí.

 

Chcete si konečně ověřit, jaký je skutečný výkon vašeho vozidla? Na http://dynomax.cz/ zjistíte, kde v Brně je možné nechat si změřit výkon motoru bez zbytečných odkladů.