Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Na co nezapomenout při nákupu nového auta?

Pořízení nového auta je velkou investicí. Pečlivě proto vybírejte, aby auto splňovalo veškeré vaše nároky, bylo bezpečné a zároveň co nejdéle vydrželo.

K čemu budete auto využívat

V první řadě je nutné definovat, zda auto bude sloužit jako příležitostný dopravní prostředek nebo zda budete cestovat pravidelně a třeba i na delší vzdálenosti. Také zvažte, zda budete cestovat sami nebo potřebujete vůz, do kterého se pohodlně usadí celá rodina. Také pokud potřebujete často přepravovat zavazadla či jiné věci, přizpůsobte výběru velikost automobilu.

Bezpečnost

Každé auto má jiné vlastnosti, a zatímco některé se optimalizuje na rychlost a hladkou jízdu, jiné značky jsou vyhlášené svou bezpečností a minimální poruchovostí. Kromě bezpečnosti při jízdě vezměte v úvahu také zabezpečení samotného automobilu. Velkou výhodou je autoklíč s imobilizérem či zabudování autoalarmu.

Správná funkčnost

Nové auto vám musí maximálně vyhovovat. Při zkušební jízdě si všímejte i těch nejmenších detailů. Jakou výbavou auto disponuje? Co od něj vlastně čekáte? Jakou barvu a provedení sedaček preferujete? Vyžadujete automat nebo se spokojíte s manuálním řazením? To vše je třeba vzít v úvahu. Kromě toho se zaměřte také na to, jak drahé a dostupné jsou případné náhradní díly či jak se cenově pohybuje servis.

Nákup z bazaru

Je nepsaným pravidlem, že nové auto první jízdou automaticky ztrácí velkou část z kupní hodnoty. I proto je velmi časté, že lidé raději kupují ojetá auta. V tomto případě je však nasnadě být velmi obezřetní. Někteří prodejci jsou totiž schopní případné vady dokonale zamaskovat. Dejte si proto pozor, aby vás později takové nepříjemné překvapení nečekalo. Zjistěte si dobře, jaké má auto vady a popřípadě si přizvěte odborníka, který je schopný skryté vady lépe odhalit. Nezapomeňte zkontrolovat celou karoserii, řídící jednotku, stav brzd a také kolik má auto najeté kilometrů.

A podle čeho si vybíráte auto vy?