Celkem v bazaru 29895 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2747 nových .

Nebankovní půjčky hrají prim, obzvlášť při nižších částkách

Pryč jsou doby, kdy byly nebankovní úvěry vnímány jako podvodné či přinejmenším podezřelé. Po regulacích ČNB na našem trhu působí necelá stovka nebankovních poskytovatelů a všichni se ke svým klientům chovají poctivě. Že se občas přivedou do problémů vlastní nezodpovědností, už je jiný příběh.

Běžný člověk, který potřebuje pár (desítek) tisíc, už často ani o bance neuvažuje. Ze všech stran se na něj valí nabídky od nebankovních poskytovatelů. Jsou výhodné, a především vstřícnější než v bance.

Většinou dostanete nižší částku

Nebankovní společnosti se zpravidla specializují na rychlé půjčky, půjčky do výplaty, úvěry pro lidi se zápisem v registru, na mateřské, v důchodu či bez stálého příjmu, kteří by na půjčku v bance nedosáhli. Velmi často vám půjčí maximálně pár desítek tisíc korun. Najdou se ale i výjimky.

Například Creditka.cz nabízí dvě varianty půjček – malou a velkou. Při té velké máte nárok na 10 000 Kč – 300 000 Kč se splatností až 84 měsíců. Bez ručitele, nepotřebujete být zaměstnaní, problémem není ani mateřská dovolená. Peníze budete mít na účtu už do 15 minut. Nutno však podotknout, že schváleno bývá typicky 75 % žádostí. Půjčovat každému úplně bez restrikcí by prostě nebylo dobré.

Pár tisíc se dá získat i bez poplatku

Velkou novinkou poslední doby jsou půjčky zdarma. Takovou nabízí například Micro Credit, první úvěr u nich dostanete s 0% úrokem. Nejsou ovšem jediní. Věřitelé tímto lákají nové klienty a dávají jim možnost vyřešit finanční problémy bez další zátěže.

Půjčit si lze i od lidí

Mezi nebankovní půjčky můžeme zařadit i známý projekt Zonky, kde lidé půjčují lidem. Zonkymu se daří, protože pomáhá na dvou frontách – jedna skupina lidí své peníze zhodnotí a druhá je získá. Úvěr přitom může být prakticky v libovolné výši, je jen na vás, zda svým příběhem přesvědčíte ostatní, že vám mají půjčit, protože peníze potřebujete a budete schopní je splácet.

Stručně a jednoduše, nebankovního trhu se v dnešní době není potřeba bát. Obávat by se člověk měl jen sám sebe, zda dokáže včas splácet, případně požádat o prodloužení půjčky. Všechny životní situace mají své řešení, když se chováte zodpovědně.