Celkem v bazaru 26680 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2798 nových .

Podzim je tady – nedejte bacilům šanci!

Podzim se pomalu, ale jistě hlásí o slovo a spolu s ním přichází i deštivé, studené počasí. Nezbývá tedy než vytáhnout ze skříně teplý kabát, letní sandálky vyměnit za holínky či podobnou nepromokavou obuv a tělo nadopovat vitamíny, aby si na vás žádné nachlazení ani rýma nepřišly.

Nezbytné vitamíny

Vitamin A mnozí známe hlavně jako tzv. oční vitamín. Kromě lepšího zraku se však podílí také na vyšší odolnosti těla proti infekcím, řadí se totiž mezi významné antioxidanty, které chrání tělo před škodlivými vnějšími vlivy. Zásadní vitamín pro imunitu představuje všem dobře známé „céčko“, které pomáhá mimo jiné i s rychlejší rekonvalescencí. Zkombinujete-li ho se zinkem, bude daleko účinnější. Důležitým „posilovačem“ obranyschopnosti je rovněž tzv. B-komplex, tedy vitaminy skupiny B, které se starají o správné fungování metabolismu. Opomenout nesmíme ani vitamin E, který chrání tělo před škodlivými volnými radikály, jež stojí za vznikem řady civilizačních chorob.

Kde je vzít?

Na místo potravinových doplňků sáhněte raději po „přírodní formě“, tedy po čerstvém ovoci a zelenině. Před exotickými plody dejte přednost tuzemským plodům. Využijte ještě letošní úrodu, plody ze zahrádek obsahují spoustu cenných živin. Dobrou volbou bude kapusta, brokolice, dýně, červená řepa nebo mrkev, z ovoce pak jablka či hrušky. Konzumovat je můžete v různých formách, od kompotů přes pomazánky až po polévky, my doporučujeme vyrobit si z nich lahodné a oblíbené smoothie. „Zabijete“ tak totiž hned dvě mouchy jednou ranou – lehce do sebe dostanete pořádnou porci potřebných živin, a zároveň doplníte pitný režim, který máme tendenci v chladnějších podzimních měsících zanedbávat. Uvítáte rovněž jejich nenáročnou přípravu. Stačí jen sehnat potřebné ingredience a zapojit do práce toho správného pomocníka. Třeba šikovný smoothie mixér RM-500 od společnosti Orava. Ten zpracuje suroviny tak, že v nich zachová výživné látky, vitamíny a minerály. Disponuje příkonem 500 W, 23 000 otáčkami za minutu a nerezovými noži, hravě si tak poradí i s tvrdými potravinami. Vykouzlíte s ním nejen lahodná smoothie, ale i šťávy, koktejly či ovocné dezerty. Přístroj vás potěší i snadnou údržbou, všechny jeho části jsou totiž demontovatelné, takže je lehce umyjete v myčce na nádobí. Ostudu vám v kuchyni neudělá ani svým vzhledem. Tak pořiďte si ho domů a přežijte podzim ve zdraví a pohodě!