Celkem v bazaru 27046 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2741 nových .

Potřebujete malé, ale silné magnety? Neodymové vás nezklamou

Že není magnet jako magnet má v praxi vyzkoušené každý. Některé magnety udrží i velkou zátěž, jinými stěží zvládneme připevnit lístek s nákupním seznamem na ledničku. A přitom se jejich velikost často neliší. Tajemství totiž spočívá v tom, jak dobré magnetické vlastnosti má materiál, ze kterého je konkrétní magnet vyroben.

Proč jsou naprostou špičkou neodymové magnety?

Neodymové magnety jsou zhotoveny ze směsi neodymu, železa a boru. Vyrábět se začaly již v první polovině osmdesátých let minulého století a dosud nebyly překonány. Mají skvělé magnetické vlastnosti, dokáží unést až tisícinásobek vlastní hmotnosti. Navíc jsou odolné vůči demagnetizaci, což je předurčuje jako ideální permanentní magnet všude, kde jsou nezbytné či žádoucí malé rozměry a vysoký výkon. A navíc jsou dostupné za velice přijatelnou cenu.

U plochých kotoučových neodymových magnetů jsou standardně póly na kruhových plochách; existují ale i takové, které je mají na protilehlých stranách kruhu.

Kde lze využít neodymové kotouče?

Ploché neodymové magnety kotoučového tvaru jsou skvělým řešením pro zavírání dveří různých skříní a skříněk. Jsou vhodným řešením i pro batohy, aktovky a další zavazadla. Skvěle zabezpečí i rozličné krabice, šperkovnice, úložné boxy, diáře a poznámkové notesy. Navíc je lze implementovat i do ABS, senzorů motorových vozidel a přidružených zařízení POS, elektromotorů a lineárních pohonů. V kovozpracujícím průmyslu jsou zase součástí zařízení pro obrábění železa a dalších kovů. A v domácnosti jimi lze plnohodnotně nahradit dokonce i klasické spony na ubrus, které nepůsobí příliš esteticky.

Jak připevnit neodymové magnety k povrchu?

Neodymové magnety se k podkladu uchycují pomocí pevného lepidla UHU 300. Alternativou je jejich zapuštění přímo do vyfrézovaného otvoru.