Celkem v bazaru 59064 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2745 nových .

Permanentní make-up obočí: Nový trend v úpravě obočí, který vám usnadní život! Na co se připravit a jak o něj pečovat

Permanentní make-up obočí vám dokáže velmi usnadnit život, ale před jeho aplikací je nutné vědět čeho se vyvarovat, aby zákrok mohl proběhnout úspěšně a bez komplikací. Stejně tak důležitá je správná následná péče při hojení a také o samotný make-up. Stačí jen malý zásah do nově ošetřeného obočí a celá práce přijde vniveč. Každý, kdo se rozhoduje o aplikaci permanentního make-up by se měl se všemi těmi to doporučeními nejdříve seznámit.

Obočí je hlavním rysem obličeje, který mu dodává výraz a zároveň definuje celý jeho vzhled. Přírodní obočí však není bez defektů a většinu žen trápí jeho asymetrie, nevýraznost nebo nízká hustota. To vše řeší permanentní make-up, pomocí kterého se dá docílit perfektního obočí bez vad. Dokáže vyrovnat všechny nedokonalosti, vyplnit mezery nebo upravit jeho šířku či délku.

Druhy permanentního make-upu obočí

Permanentní make-up obočí nahrazuje každodenní nanášení dekorativní kosmetiky a zároveň tak šetří čas. Při jeho aplikaci se vpravuje přírodní pigment neboli barvivo do vrchní vrstvy pokožky takzvaného epidermu pomocí speciálně navržených přístrojů.

Permanentní make-up obočí se provádí 3 metodami:

1. Mikroblading – 3D vláskování

2. Pudrová metoda

3. Kombinovaná metoda – mikroblading a pudrová metoda

Mikroblading – 3D vláskování

Metoda vláskování se používá především při absenci nebo nízké hustotě chloupků. Pomocí mikrojehliček se na kůži vytváří tenké linie imitující chloupky, čímž se obočí zhušťuje a dostává tvar.

Pudrová metoda

Tato metoda permanentního make-upu využívá stínování po celé délce obočí a vykresluje jej do ztracena, tak aby vypadalo přirozeně.

Kombinovaná metoda

Jedná se o spojení obou předchozích metod, kdy se upravované obočí nejdříve zahustí pomocí vláskování a po celkové korekci se navíc vystínuje pudrovou metodou.

Na co si dát pozor před aplikací

Zdravotní omezení

Při rozhodování o podstoupení permanentního make-upu je především důležité brát ohled na svůj zdravotní stav. Permanentní make-up je v podstatě druh tetování, a to se u některých stavů nebo typů nemocí nedoporučuje. Jedná se například o cukrovku, epilepsii, těhotenství, kožní onemocnění a další. Proto je vhodné vše zvážit před samotnou aplikací.

Úprava obočí před zákrokem

Jakýkoli zásah do pokožky v oblasti obočí před nanesením permanentního make-upu by mohlo ovlivnit požadovaný výsledek. Z toho důvodu je nutné nejméně 2-4 dny před aplikací nepodstupovat jakoukoli úpravu obočí jako například jeho vytrhání.

Následná péče o obočí

Následná péče o permanentní make-up není nějak náročná. Jedná se však o zásah do lidského těla, sice o malý, ale i tak není vhodné péči zanedbat, a to především při hojení.

Péče ihned po aplikaci

Ihned po aplikaci je nutné se vyhnout kontaktu s vodou po dobu nejméně 48 hodin. Několik dní po zákroku je vhodné upravit polohu ve, které obvykle spíte. Hlavním cílem je zamezit kontaktu obočí s ložním prádlem, tedy zvolit pozici spánku na zádech. Pro zahojení nepoužívejte žádné hojící masti, mohli by poničit aplikovaný make-up a narušit přirozený proces hojení.

Péče ve fázi hojení

V této fázi by se mělo omezit také používání dekorativní kosmetiky, která může zanést do stroupků infekci nebo pozměnit očekáváný efekt. Stejně tak se vyhněte návštěvě solária během procesu hojení. Pocení může odplavovat barevný pigment, proto se nedoporučuje vykonávat sportovní aktivity při hojení.

Pokožka potřebuje dostatečný odpočinek, aby se regenerovala a dosáhla své optimální vitality. Pár dní po úpravě obočí se na pokožce začnou tvořit stroupky v oblasti vpichů podobně jako u tetování. Ty se zásadně nesmí odstraňovat ručně, ale je nutné je nechat tak zvaně dozrát a počkat až odpadnou. Ihned po úplném obnovení zasažené pokožky, která trvá přibližně měsíc, barevný pigment vybledne a ustálí svůj odstín.

Trvanlivost

Trvanlivost závisí především na stavu a typu pleti, ale i věku. Barevný pigment se během obnovování pokožky uvolňuje a bledne. Proto se hranice trvaní pohybuje mezi 1 až 4 roky u mikrobladingu a 1 rok u pudrové metody.

Permanentní make-up je dobrou volbou pro ušetření času a docílení vysněného vzhledu. Pro aplikaci vybírejte péči certifikovaných vizážistek, které pracují v hygienickém prostředí. Zásadní je dodržet doporučení při hojení a důsledně o obočí pečovat. Pokud se tedy rozhodnete pro permanentní make-up už nebudete muset trávit hodiny líčením.

Líbí se vám představa rána bez spěchu a zdlouhavého líčení obočí, i když aplikace pigmentu může představovat i určitá rizika? Napište nám do komentáře, co si doopravdy myslíte o tetování a vpravování barviva do kůže. Má podle vás smysl pouštět se do permanentního make-upu, když trpíte nějakou chronickou nemocí?