Celkem v bazaru 27035 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2740 nových .

Nabídněte svým zákazníkům více možností plateb za zboží s platební bránou Pays

Na nákupní proces zákazníka má vliv mnoho faktorů. Jedním z nich je i málo možností k uhrazení zboží. Až o 7 % zákazníků přicházíme v e-shopu proto, že nenabídneme ten způsob platby, který zákazník preferuje.

Dnes je sice stále nejžádanějším způsobem platby dobírka, ale zájem o ni ze strany zákazníků klesá. Je totiž drahá – a to nejen pro zákazníka, ale i obchodníka. Kvůli dobírce obvykle nemáme možnost využít případnou nabídku dopravy zdarma, navíc dobírečné navýší platbu o 20 až 50 Kč. Zákazník cenu dobírky vnímá jako vyšší cenu dopravy. A ta je důvodem k nedokončení nákupu až ve 44 %. Což jasně mluví pro fakt, že zákazníkovi musíme nabídnou celou škálu možností plateb. Ty velice jednoduše do svého e-shopu implementujete díky platební bráně Pays.

Jak dnes zákazníci platí?

Nejvyužívanější platbou je dnes, jak už bylo zmíněno, dobírka, ale zájem o ní klesá. Dobírkou je dnes placeno 34 % online nákupů. Roste zájem o bankovní převod. Stejně jako dobírku jej využívá 34 % nakupujících. Platbu kartou upřednostní 10 % nakupujících. I zde je trend prudce stoupající. 22 % nakupujících si zboží vyzvedává osobně, a tedy za něj osobně i zaplatí. (Data jsou z výzkumu Stav e-commerce v ČR 2019 realizovaného firmou Shoptet a Zboží.cz).

Platby online se vším komfortem

Zákazníci k platbám využívají bankovní převody, platby kartou, hotovost, m-platby, OR platby nebo PayPal. Na všechny tyto možnosti plateb je platební brána Pays dokonale připravena a dokážete si je do svého e-shopu integrovat do 10 minut.

Platební brána Pays funguje nejen při přístupu zákazníka z desktopu, ale i z tabletu a z mobilního telefonu. Což je velice důležité. Počet realizovaných online nákupů, a tedy i online transakcí, z mobilních telefonů již téměř dohnal ty z desktopů. Platby mobilem jsou tedy již standardem.

Neprogramujte! Pays stačí nasadit

Pays lze skutečně nasadit bez jakýchkoliv programátorských zásahů. Třeba okamžitě. 10 minut vám zabere nasazení, ostatní náležitost kolem lze s poskytovatelem služby řešit dodatečně či průběžně. Brána je plně připravena pro EET, avšak evidenci plateb můžete rovněž vypnout.

Poplatek za transakci – je na vás, jestli jej naúčtujete zákazníkovi nebo ne

Platby online jsou spojeny s transakčními poplatky na straně poskytovatelů služeb. Platební brána Pays je připravena na to, nechat tyto poplatky uhradit přímo zákazníky, ale i na případ opačný, kdy je uhradíte jako obchodník na své straně.

Pokud tyto poplatky hradíte vy, musíte je promítnout do ceny zboží. Směrem k zákazníkům ale máte možnost komunikovat marketingové sdělení, že za něj hradíte veškeré transakční poplatky. Což působí pozitivně a podněcuje k nákupu ve vašem e-shopu. V opačném případě, kdy necháte tyto poplatky uhradit zákazníka, zas máte možnost více pracovat na konkurenceschopnosti vaší ceny vzhledem k jiným prodejcům.

Pays žádné transakční poplatky nehradíte. Platí se pouze aktivační poplatek 600 Kč při podpisu smlouvy a pak už jen 39 Kč poplatek za převod tržeb na bankovní účet.