Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Plexisklo si najde své využití kdekoli

Termín plexisklo má spousta z nás zafixován jako nedílnou součást hokeje. Možná se budete divit, ale právě v tomto sportu je již dlouhou dobu používáno jako součást mantinelů za oběma brankami. Jedná se o čistě čirou látku, která se vyznačuje maximální pevností a průhledností. Z technologického hlediska jde o polymethylmethakrylát označovaný zkráceně jako PMMA. Jde tedy o syntetický polymer mající vlastnosti termoplastu. My se soustředíme na jeho hlavní výhody a možnosti využití v praxi.

Spolehlivý materiál

V první řadě je třeba předznamenat, že plexisklo představuje moderní materiál, který se využívá v mnohých odvětvích. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří tvarová variabilita. Bez problémů je možné nejen řezání, ale i ohýbání plexiskla dle potřeby. Na rozdíl od skla s ním lze pracovat tak, že vzniknou i neobvyklé tvary typu různých krabiček, boxů a čehokoli jiného. Díky jeho čirosti není problém jej barvit do jakéhokoli odstínu dle potřeby. V nespolední řadě nelze zapomenout ani na maximální pevnost a stabilitu tohoto materiálu. Vydrží v podstatě navěky.

Najdeme jej v mnohých odvětvích

Ač si to nejspíše neuvědomujeme, plexisklo lze najít prakticky na každém kroku. Začít bychom mohli zdravotnictvím, kde je součástí třeba nemocničních lůžek. Svou roli hraje ale i u různých přístrojů. Společnosti soustředící se na prodej plexiskla mají své uplatnění i v potravinářství. Vždyť kryty na potraviny proti osychání jsou vyrobeny z tohoto materiálu. V obchodě se mnohdy díváte na nejrůznější dobroty právě přes plexisklo. Zapomenout nemůžeme ani na strojírenství, letectví, dopravu anebo stavebnictví.

Realizace na míru

Ať už potřebujete plexisklo v jakékoli podobě, můžete se spolehnout na společnost AZ Plastik. Mezi její hlavní činnosti patří nejen řezání plexiskla, ale i mnohé další aktivity související s jeho výrobou a aplikací. Pokud se vám tento materiál líbí, není problém nechat si jej aplikovat kdekoli.