Celkem v bazaru 97041 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Praktický pomocník zvaný přímotop

Jistě to znáte sami. S každoročně se opakujícím chladným a mrazivým počasím nastává topná sezona pro majitele domů i bytů. Ačkoliv doba a technologie neustále postupují kupředu doslova mílovými kroky, elektrické přímotopy jsou stále nejrychlejším způsobem, jak si rychle a intenzivně zahřát kosti zkřehlé mrazem. Předsudky týkající se vysokých nákladů na elektřinu nejsou tak docela pravdivé. I s tímhle elektrickým ohřívátkem lze efektivně a poměrně úsporně vytápět jednotlivé místnosti do doby, než zatopíte v kotli, krbových kamnech nebo než se vám nahřeje podlahové topení.

Jak vybrat ten správný přímotop

Správný typ přímotopu je základ, bez toho se při koupi neobejdete. Současný trh nabízí čtyři různé technologie, kterými si můžete dopřát vytoužené teplo. Zakoupit tak lze konvektory, teplovzdušná topidla, infrazářiče nebo topné panely. Každá varianta má svá důležitá pro a proti, a je proto nanejvýš žádoucí všechny parametry důkladně zvážit. Důležitá je i volba výkonu. Platí zde, čím větší místnost, tím větší výkon je zapotřebí. Nejlepší možnost představují přímotopy s funkcí regulace momentálního výkonu. Myslete na to, že na 1 m2 podlahové plochy budete potřebovat alespoň 80 W. Příslušenství nepodceňujte. Bezpečnostní prvky jako termostat, ochrana proti třeskutému mrazu a pojistka proti přehřátí by měly být samozřejmostí.

Jaký přímotop je ideální právě pro vás?

Pokud jste se stále nerozhodli, trochu vám pomůžeme. Plánujete-li topit pravidelně a častěji, určitě si zakupte přímotop na zeď. Zapínat ho můžete dle potřeby, ale máte jistotu, že tam je. Chcete-li pouze záložní zdroj tepla, který použijete spíše výjimečně, určitě si oblíbíte přenosný přímotop. Jeho velkou výhodou je variabilita použití a skvělá manipulace. V případě potřeby ho přenesete přesně tam, kde je ho nejvíce potřeba.