Celkem v bazaru 97715 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Ušetřete za čištění vozu pořízením autopotahů

Autopotahy nejsou pouhou designovou záležitostí, která umně zakryje původní sedačky, jejichž barva nebo materiál se majitelům auta nelíbí. Potahy na sedačky řidiče, spolujezdce a na zadní sedadla jsou spolehlivou ochranou před znečištěním. Nemusíte zrovna vozit v autě smečku psů, která svými chlupy a drápáním definitivně vtiskne otisk do originální podoby sedadel, stačí, že máte malé děti nebo neopatrné seniory, jimž bezmála záleží na tom, že trochu nadrobí, něco vybrdyndají, nebo dokonce propálí nedopalkem cigarety.

Vybírejte pečlivě mezi autopotahy na míru a univerzálními potahy

Autopotahy se vyrábějí pro konkrétní typy aut a jejich uzpůsobení sedaček – speciálně ve druhé, případně třetí řadě. Pokud vlastníte vozidlo, které potřebuje autopotahy na míru, tedy vyrobené přesně podle rozměrů a uzpůsobení sedaček dané značky, rozhodně se nepouštějte do koupě univerzálních autopotahů. Mohli byste totiž splakat nad výdělkem. Potahy na míru mají specifické parametry, jež určitě univerzální „oblečky“ na sedačky nesplní. Doporučená rada výrobců potahů i samotných automobilek zní: potahy můžete vybírat i v bazarovém provedení, kupovat od kamarádů, přes internet, ve výprodeji, rozhodně u moderního vozu nespoléhejte na to, že starší potahy (myšleno více než pět let) budou pasovat na nejnovější typy aut. Při nákupu vždy hleďte na specializaci označující autopotahy na míru, jež by měla korespondovat s typem vašeho vozu.

I univerzální potahy mají svá specifika

Majitelé veteránů a automobilů starších pěti let a více mají výhodu v tom, že jim zřejmě univerzální autopotahy do jejich miláčka na čtyřech kolech budou vyhovovat. Ani v tomto případě se ovšem nevyplatí kupovat zajíce v pytli. Pokaždé se podívejte, zda zadní sedačky mají stejný počet míst, jako je uváděno u potahů, jestli se vaše potahy budou moci natáhnout přes opěrky na hlavu, a tak dále. Jinak se vám stane, že nové – univerzální – potahy do auta budete moci vycpat molitanem a dát je maximálně psům do boudy.

 Autopotahy