Celkem v bazaru 27046 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2740 nových .

Na co je v dnešní době překladatelská agentura?

Díky internetu je celý svět propojený. V okamžiku se můžeme podívat, co se děje na druhém konci světa. Máme možnost číst noviny z jiného kontinentu, procházet články a publikace světových autorů. Stačí si jen vybrat! Svůj čas můžeme věnovat výzkumům těch nejprestižnějších vědců, bez ohledu na to, kde působí. Online je v současnosti možné téměř všechno, celý osobní i profesionální svět je na dosah myši. Není v tom žádná potíž, až na jednu. Cizí jazyk. Češi se možná ve světě neztratí, ale čeština mezi světovými jazyky ano. Ať chceme nebo ne, světovým jazykem je angličtina. Google sice nabízí okamžitý překlad, ale jeho použitelnost je značně omezená.

Stačí se vydat jen kousek za hranice, kde zase přijde na řeč němčina. Překlad do němčiny bude hned za překladem do angličtiny pro Čechy tím nejžádanějším. To ostatně potvrzuje i překladatelská agentura Langeo.

Online překladač?

Google již nějaký ten rok nabízí automatizovaný překlad webových stránek. Jistě praktická funkce poskytuje základní představu o obsahu dané stránky. Rozhodně však nejde o přesný překlad, který by umožňoval rozsáhlejší využití. Automatizované nástroje zrychlují a usnadňují překlad textu z cizího jazyka, ale zkušeného překladatele a profesionální služby překladatelské agentury nemohou nahradit. Online překladač je podpůrný prostředek, ale reprezentativní text nevytvoří.

Stroj člověka nemůže nahradit

Pravdou je, že i překladatelská agentura využívá moderní technologie a automatizované systémy jako pomoc při překladu. Jde však pouze o základ, od kterého se odráží další sofistikovaná práce překladatele. 

Pokud půjde o překlad do angličtiny, překlad do němčiny či jakýkoliv jiný cizí jazyk, který není mateřský, profesionální překlad je nenahraditelný. To platí dvojnásob pro odborné překlady, které patří k těm nejnáročnějším. Pokud potřebujete odborné překlady, jiná možnost než kvalitní překladatelská agentura, resp. překladatel ani nepřichází v úvahu.