Celkem v bazaru 98025 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Proč jsou dřevěné brikety lepší než dřevo?

Došlo vám dřevo na topení? Netopte mokrým dřevem a pořiďte si kvalitní dřevěné brikety! V čem jsou lepší než klasická dřevěná polena a jak je správně vybrat?

Topení mokrým dřevem je neekonomické. Mokré dřevo velmi špatně hoří, může dokonce zanášet kouřovod, velmi dlouho se rozhořívá a kouří, jelikož se z něj odpařuje voda. Pokud zatopíte mokrým dřevem, zůstane vám v krbu nebo v kamnech hodně popela a možná i velké kusy dřeva, které neprohořely. Proto se se zatápění mokrým dřevem raději rovnou rozlučte a pořiďte si kvalitní dřevěné brikety.

Dřevěnými briketami lze topit ve všech typech kamen, krbů i kotlů. Zaručují vám suché topivo a jsou zaručeně výhřevnější, než mokré dřevo. Dřevěné brikety se vyrábí drcením dřevní hmoty, která se vysouší a nakonec se slisuje pod vysokým tlakem a teplotou do konečného tvaru válce nebo hranolu. Kvalitní dřevěné brikety v sobě nikdy nesmí obsahovat žádná pojiva jako lepidla atd., ani žádné kousky kůry či jiné součásti.

Topení dřevěnými briketami je snadné. Kvalitní dřevěné brikety do krbu poznáte tak, že se dají velmi rychle zapálit. Jakmile se brikety rozhoří a rozžhaví, je potřeba je rozhrnout po celé ploše topeniště a položit na ně 3-5 kusů dalších briket. Po několika minutách brikety začnou hořet a pak několik hodin žhnou jako uhlí. V momentě, kdy už brikety hoří, je dobré zavřít přívod vzduchu, aby brikety vydržely co nejdéle žhnout.

Speciálním typem jsou pak kůrové noční brikety, které díky základnímu materiálu kůry dlouho hoří a mají tak schopnost výhřevnosti po celou noc. Pokud se vám tedy nechce v noci vstávat, abyste přiložili do kotle, krbu nebo kamen, vyzkoušejte noční kůrové brikety, které jsou sice o něco dražší, ale zaručí se vám skvělými vlastnostmi a komfortem užívání.

Zajistěte si bezstarostný podzim a zimu a vyzkoušejte dřevěné brikety, které jsou velmi komfortním řešením pro topení v krbu či kamnech.