Celkem v bazaru 97715 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Proč jsou látkové plenky prostě lepší?

S příchodem miminka na svět nejspíš budete řešit, co vše je třeba pořídit a nakoupit. Chcete, aby mělo to nejlepší, nejkvalitnější a nejhezčí. Zvlášť, pokud jde o vaše první dítě. Zároveň přemýšlíte, kterak mít vše za rozumný peníz. Látkové pleny jsou určitým východiskem.

Šetříte peníze

Pleny představují v rodinách s malými dětmi obrovskou položku v rozpočtu. Je to proto, že nutnost kupovat jednorázové pleny trvá kolem dvou let od narození ratolesti. Celkové náklady se tak mohou vyšplhat až na neuvěřitelných několik desítek tisíc korun za celé období. Látkové plenky znamenají pouze počáteční výdaj na jejich pořízení a tím to končí. I když připočtete spotřebu vody a elektřiny na praní a sušení, stále jsou jednoznačně úspornější. Látkové pleny bez problémů využijí i další potomci. Netřeba kupovat nové.

Šetříte životní prostředí

Asi tušíte, že v domácnostech kde žije miminko, tvoří jednorázové pleny podstatnou část odpadu. O čem ale nejspíš nevíte, je složení jednorázových plen. Ropa a buničina jsou primární suroviny. Z toho vyplývá i doba jejich rozkladu. Trvá to celou věčnost.

Šetříte dětskou pokožku, staráte se o zdraví

Ačkoliv se reklamy na jednorázové pleny pyšní nepromokavostí a pohodlím, pravda je taková, že obsahují, kromě jiného, absorpční prášek. Ten sice absorbuje moč, ale i důležitou vlhkost pokožky, což má za následek její nadměrné vysušování, a následně opruzeniny. Oproti tomu „látkovky“ jsou prodyšné a nezapařují se, čímž chrání kůži dítěte. Navíc je jejich používání spojeno i s optimálním vývojem kyčlí.

I maličkosti potěší

Látkové pleny se stále více stávají konkurencí „jednorázovkám“. I proto jsou dnes k sehnání v různých barevných variacích, s obrázky. Stejně tak plenkové kalhotky. A navíc je máte pořád doma. Vyhnete se neustálému hledání „výhodných“ akcí a slev na nákup plen.