Celkem v bazaru 98030 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2782 nových .

Rekreační nemovitost v jižních Čechách? Skvělá volba

Město sice milujete, ale rádi z něj občas mizíte. Zatoužíte po lesích, rybnících a vlastní zahradě. Tato touha sílí a nakonec vás dožene k zásadnímu životnímu rozhodnutí. A dobře uděláte. 

Jihočeský kraj je známý svou krásou. Je plný kulturně historických památek, starobylých měst i venkovských kostelů, majestátních gotických kostelů, zasněných renesančních zámků, památek lidového stavitelství. A vše zaštiťuje překrásná příroda plná borových lesů, rybníků a rašelinišť. Ideální místo pro život, nebo alespoň pro rekreaci. Před několika lety se hned tři města Jihočeského kraje dokonce ocitla v první desítce socioekonomické studie „Česká centra rozvoje“ v kategorii Kvality života. A to hovoří za mnohé.

Koupím chalupu, zn: spěchá

Typické české léto prožité na chalupě má své kouzlo. A Češi jsou snad rodilými chataři a chalupáři. V počtu rekreačních nemovitostí na obyvatele nás předběhli jen skandinávské země. V nabídce realitních kanceláří se objevují dřevěné chaty, stylové roubenky, klasické chalupy i luxusní nemovitosti. Podle makléřů poptávka převyšuje nabídku. Schválně si do vyhledávače dejte například prodej chalupy Jižní Čechy a hned budete v obraze, co je zrovna k mání. Pokud si nějakou chaloupku vyhlédnete, rozhodně si ji pečlivě prohlédněte, abyste později nesplakali nad výdělkem. Místo může být nanejvýš romantické a i samotná chaloupka vás okouzlí natolik, že nevidíte to, co rozhodně uvidíte později. Skrytou plíseň, nebo rozpadající se trámy. Koupi tedy rozhodně neuspěchejte. Vybírejte pečlivě a s rozmyslem.

Do jižních Čech natrvalo?

Možná jste uvažovali i o tom, že byste se do jižních Čech přemístili natrvalo? Proč ne? Pokud jste z velkého města, nedoporučujeme rovnou velký skok na venkov. Takové České Budějovice by ale mohly být dobrou volbou. Na návštěvníky jihočeská metropole působí velmi klidně až pohodově. Zkrátka prázdninově. Samotní místní říkají, že Budějovice jsou fajn místem pro život. Jakýsi průzkum svého času zjišťoval, kolik místních by své místo doporučilo jako dobré město k životu. Pro se vyslovilo plných 70 procent dotazovaných respondentů. A to o něčem vypovídá.

Bydlení v Budějovicích?

I nabídka realitního trhu je v tomto směru bohatá. Opět doporučujeme navštívit nějaký zavedený realitní portál. Do vyhledávače jednoduše zadejte například prodej domů České Budějovice a okolí, nebo prodej bytu 2+1 České Budějovice a všechny nabídky budete mít hned před očima. Bohatou nabídku nemovitostí najdete i v Týnu nad Vltavou. Pod odkazem prodej bytu Týn nad Vltavou se například skrývá řada opravdu krásných a prostorných bytů. Říká se, že změna je život, tak hurá do toho.