Celkem v bazaru 59065 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2745 nových .

Rady a tipy na rychlé a levné vaření

Kdo by chtěl trávit v kuchyni celé dny a nemít dostatek času na rodinu a na koníčky? Využijte svou kuchyň prakticky a naučte se vařit rychlá a levná jídla, která však skvěle chutnají. Budete překvapeni, co všechno vám může pomoct v rychlém a levném vaření.

Nahraďte drahé potraviny chutně

Pokud máte v plánu vařit každý den, tak věřte, že nemusíte vařit zrovna ty nejdražší jídla, v některých případech můžete dokonce drahé suroviny nahradit těmi levnějšími. Sójovou nebo kokosovou smetanu tak v mnoha receptech můžete nahradit obyčejnou smetanou, a mascarpone například pomazánkovým máslem.

Využijte mrazák

Abyste si ulehčili a urychlili vaření, tak můžete využít také mrazák a jídlo zamrazit. Připravit si můžete rovnou jednotlivé porce, které posléze stačí vytáhnout a ohřát. Syrové maso si neplátkujte, připravte na nudličky nebo tak, jak budete potřebovat a výrazně si tak ušetříte čas a vynaloženou energii na přípravu pokrmů.

Chytré spotřebiče

Pro úsporu času můžete využít také chytré spotřebiče. Mezi nimi například rychlovarnou konvici Orava VK-3215 s objemem 1,5 litru. Ohřívání vody v rychlovarné konvici dokáže ušetřit značnou část financí. Kromě okamžitého ohřátí vody do kávy nebo čaje můžete ohřát vodu i na přípravu polévky nebo dalších pokrmů. Obsluha rychlovarné konvice je pohodlná a navíc topné těleso je překryté deskou z ušlechtilé oceli.

Vyhněte se polotovarům

Při vaření se snažte vyhnout instantním potravinám jako jsou například polévky z pytlíku, konzervy, hotové jíšky a podobné. Tyto potraviny jsou nezdravé, obsahují zbytečné množství chemie a navíc jsou drahé. V domácnosti si je dokážete vyrobit mnohem levněji.

Nakupujte chytře

Výrazně ušetřit můžete také při nákupu. Nikdy nechoďte nakupovat hladoví, nenechte se nalákat reklamou na potraviny, které můžete za nějakou dobu koupit v akci nebo v jiném obchodě levněji. Vybírejte si vždy kvalitní potraviny a čtěte také informace na obalech o složení. Choďte nakupovat s nákupním seznamem.

Zkuste nové a levné recepty

Nebojte se vyzkoušet nové recepty, vyberte si takové, které se připravují kratší dobu a navíc se používají levné suroviny. Zařaďte do svého jídelníčku například luštěniny, pohanku, kuskus a další. Inspirovat se můžete také v kuchařkách svých předků a zjistíte, že maminky a babičky používali levné suroviny a jak výborná jídla dokázali připravit. Zkuste do svého dne zařadit alespoň jeden den, kdy budete své tělo detoxikovat, například pomocí odšťavovače OS-150 A a odstavování ovocných a zeleninových šťáv.