Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Proč si letos sbalit do Španělska

Ještě nevíte, kam se letos o prázdninách vydáte? Máme pro vás jeden tip na zemi, která je hodně podceňovaná. O Mallorce nebo Kanárských ostrovech, které jsou součástí Španělska, mluví každý, ale málokdo dokáže ocenit krásu vnitrozemí.

Hlavním lákadlem velké země, jakou je Španělsko, je rozmanitost krajiny. Pláže Středozemního moře jsou nádherné, slunce tam svítí více než 300 dnů v roce. Městské pláže jsou sice v sezóně přeplněné, ale při troše pátrání se dají najít skryté pláže mezi lesy. A hned za rohem jsou hory. Možná se to nezdá, ale Španělsko je druhou nejhornatější zemí v Evropě hned po Švýcarsku.

Dechberoucí kulturní a historické památky

Kdo z vás tuší, že se v zemi býčích zápasů nachází mnoho historických památek? Například Madrid ukrývá pyramidu. Ne, nežili zde Egypťané, je to dárek od Egypta z roku 1968. V zemi je také pár římských ruin. Například v Méridě blízko hranic s Portugalskem je staré římské divadlo. V Granadě jsou zase památky na Maury, kteří měli tamní oblast pod nadvládou téměř 800 let. V Córdobě je více než 1000 let stará mešita zapsaná jako památka UNESCO.

Ze současných památek musíme jmenovat mistrovské dílo – katedrálu La Sagrada Familia, jejíž stavba má být dokončena v roce 2026 po dlouhých 144 letech.

Vynikající jídlo a pití

Španělsko je producentem jednoho z nejlepších světových vín, jejich tradice navíc praví, že k dobrému nápoji je třeba podávat i něco na zub. Zejména v menších městech se může stát, že ke sklence dostanete večeři.

Speciality zahrnují třeba kuře grilované nad kráterem sopky (to opravdu dělají na Kanárských ostrovech) nebo paellu, která je podobná rizotu. Příležitost ochutnat místní dobroty mají turisté často na různých festivalech. Ve Španělsku se pořád něco děje, většina vesnic má vlastní letní slavnosti.

Levné zájezdy do Španělska se všemi výše uvedenými zážitky se dají vyhledat na webu NewTravel.cz. V nabídce jsou poznávací zájezdy, all inclusive pobyty v krásných destinacích nebo krátké eurovíkendy. Každý si najde to svoje.