Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30
nebo Registrace pro přístup do sekce Můj Profit.

Celkem v bazaru 26331 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2739 nových .

Stavba sauny svépomocí není žádná věda

Sauna je místo, které slouží k důkladné relaxaci, neboť má blahodárný vliv jak na fyzickou, tak na psychickou stránku. Patříte k lidem, již na saunu nedají dopustit? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jestli můžu saunu postavit sám?

Odpověď zní ano

Sauna svépomocí je řešením pro všechny, jimž návštěva společné sauny z nejrůznějších důvodů příliš nevyhovuje. Častými důvody jsou nedostatek soukromí, nevyhovující hygienické podmínky a chybějící klid. V neposlední řadě je to skutečnost, že se musíte přizpůsobovat otevíracím hodinám. Stavba sauny je reálná i v případě, že bydlíte v bytě. Pro její postavení vám bohatě postačí 4-6 m2 volného prostoru. V domě je pro ni ideální místo ve sklepě, garáži, v pergole či zahradním domku.

Jak postavit saunu?

Před samotnou stavbou je třeba prostor pečlivě přeměřit. Výška sauny nemá přesahovat 210 cm, abyste zbytečně nevytápěli velký prostor. Bezpečnostní vzdálenost od horní lavice ke stropu je stanovena na 110 cm. Dále přichází otázka, jaké dřevo pro saunu použít? Základem je kvalitní a odolný materiál, jenž snese časté střídání extrémních teplot, nadměrnou vlhkost a značnou koncentraci potu. Z toho důvodu se rozhodněte pro severské dřevo oproti dřevu z našich klimatických podmínek. Toto dřevo je totiž tvarově stálejší, nekroutí se, minimálně absorbuje vlhkost. Nechcete-li se trápit nákupem dílčích částí sauny, vsaďte na stavebnicové sauny dodávané ve výhodném kutilském setu.

Ušetříte čas, peníze a námahu

Co v balíčku sauny do 4,5 m2 naleznete? Topidlo s regulací a 12 kg kamenů, celoskleněné dveře, světlo se stínítkem, aluminiovou folii, ventilační šuplík a gril, vlhkoměr s teploměrem, dřevěné 4l vědro s naběračkou a aroma, přesýpací hodiny. Specializovaná firma vám na základě dodaných rozměrů spočítá a dodá potřebný materiál ke stavbě sauny, či můžete zvolit stavebnicový systém.