Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2803 nových .

Jak zabránit sluníčku spálit vaši pokožku nebo květiny na terase?

Přímé sluneční záření, známé pod zkratku UV – ultrafialové, je škodlivé pro lidská organismus, ale i pro květenu anebo některé materiály, z nichž máte zhotovený balkon či terasu. Rádi byste si během poledního slunce zpříjemnili sezení na zahradě, balkoně nebo jen tak v přírodě a nechcete si budovat pergolu či se vláčet se slunečníky? Stačí málo. Stínící plachty čtvercového nebo trojúhelníkového tvaru v rozmanitém barevném provedení jsou velmi variabilní díky úchytům a snadné montáži na jakýkoliv pevný bod.

Trávník a opalující se osoby jsou před prudkým sluncem chráněny stínící plachtou

Díky variabilitě je jednoduché stínící plachty rozmotat během prudkého slunečního žáru a zase je stáhnout, když se sluníčko lehce skloní k obzoru. Trojúhelníková stínící plachta v krémovém, bílém nebo růžovém zbarvení je vítaným ochranným prostředkem proti UV záření v místech, která neoplývají dostatkem prostoru nebo jsou atypicky dispozičně řešena. A tak se prostory na zahrádce, kde jsou okraje vyplněny úchvatným zahradnickým uměním mezi skalkami a střed je zaplněn anglickým trávníkem, dají umně zastínit právě plachtou trojúhelníkového tvaru. Travička zůstane nevysušená, vy si můžete pohodlně lebedit na prudkém slunci a skalce se naopak bude prohřívání slunečními paprsky líbit. Nečeká vás tedy žádné sázení stromů či vztyčování slunečníků, které by celkový přírodní design květinového zákoutí zbytečně rušily. Stínící plachta je jednoduše napnuta na předem upevněné úchyty k stabilním prvkům.

Stínící plachty nedovolí slunci pokazit žádný piknik a party

Čtvercová stínící plachta je ideálním ochranným prvkem na terasy a balkony, které svým pravidelným tvarem svádějí právě pro natažení plachty ve tvaru čtverce. Ani pikniky na zahradě se nemusejí odehrávat na prudkém slunci, jež by z nápojů a pochutin během minut vyrobilo zdraví ohrožující, nepoživatelné „lahůdky“ a z lidí spečené škvarky. Stačí jednoduše nad stoly natáhnout stínící plachtu a oslava může v klidu probíhat během celého parného dne.Stínící plachta