Celkem v bazaru 37062 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

Střelné zbraně neslouží pouze k sebeobraně

Většina z nás si pod pojmem zbraň představí filmového akčního hrdinu, který neochvějně střílí po ostatních hlava nehlava, zatímco jeho se kulky téměř nedotknou. Pokud se zaměříme na nabídku eshopů s tímto zbožím, zjistíme, že zbraně toho umějí mnohem víc.

Je nutný zbrojní průkaz?

Prodej zbraní se řídí předpisy Ministerstva vnitra České republiky. Z toho důvodu si nemůže zakoupit střelnou zbraň každý, kdo si zamane. V případě, že si zamýšlíte pořídit zbraň hlavně ke sportovním nebo volnočasovým aktivitám, pak zbrojní průkaz nebudete potřebovat. Odborně řečeno, jedná se o kategorii D, ve které není nutné žádné povolení či povinnost zbraň registrovat. Jedinými požadavky jsou plnoletost a svéprávnost.

Oblíbené perkusní pistole

Ty jsou ukázkovým příkladem kategorie D, neboť jsou určeny ke sportovní a zábavné střelbě. Je možné je využít též k sebeobraně na kratší vzdálenost. Perkusní pistole se vyznačují jednoduchou a pohodlnou obsluhou.

Kde můžete neregistrované zbraně používat?

Základním požadavkem je bezpečný ohraničený prostor určený k tomuto účelu. Další nutností je odborný dozor či jasné označení o probíhající střelbě. Toto se týká i tolik oblíbeného paintballu a airsoftu. Veškeré vybavení k této volnočasové aktivitě je možné zakoupit v prodej zbraní Praha. Samostatnou kategorií jsou pak rekonstrukce historických bitev. V každém případě je třeba také tento typ zbraní řádně zabezpečit před případnou ztrátou či odcizením.

Zbraň neodmyslitelně patří k lovu

Například v myslivosti si pouze se samotnou zbraní nevystačíte. Nezbytné jsou další lovecké potřeby, mezi něž patří vábničky, krmítka a vnadidla, vybavení na posedy a nejrůznější maskovací zástěny. Další pomůcky zvyšují komfort lovce na čekané. Mezi nimi nalezneme stoličky, podsedáky a držáky.