Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Tlumiče hluku a jejich využití

Protihlukové systémy jsou podstatnou součástí každé fabriky. Zejména průmyslová a elektrárenská odvětví potřebují spolehlivé systémy, které zajistí snížení či odstranění hluku, aby nebylo ohroženo zdraví zaměstnanců i jiných lidí nacházejících se v místě továrny. Každý podnik se musí řídit zákonem stanovenými normami pro hluk a vibrace. Jaké tedy existují možnosti odhlučnění větších prostor a výrobních zařízení a jak zjistit, které systémy jsou nejvhodnější? To vše si popíšeme v následujícím článku.

Jak snížit hladinu hluku

Existují různé varianty, jak snížit hladinu hluku. Patří mezi ně akustické kryty průmyslových zařízení, různé tlumiče hluku nebo třeba protihlukové stěny. Tlumiče hluku najdou například využití pro snížení hluku u ventilační vzduchotechniky. Zajišťují redukci hluku, která se šíří potrubím. Protihlukové kryty jsou zase vhodné pro různá zařízení, od čerpadel a ventilátorů, přes kompresory po agregáty a řadu dalších. Všechny akustické kryty musí splňovat předepsané technické normy.

Měření hluku

Příliš vysoká hladina hluku může mít negativní vliv na zdraví člověka, a proto je třeba věnovat tomuto faktoru zvýšenou pozornost. Abychom mohli vybrat ten správný systém pro snížení hluku, je zapotřebí nejprve provést měření a akustické studie. Nejde jen o naši potřebu, ale je stanoveno zákonem, jaká hladina hluku pro továrny a průmyslové výrobny je přijatelná. Hygienické limity pro hluk a vibrace stanovuje Nařízení vlády č. 272/2011 Sb. Proto je nezbytné nechat si specializovanou společností provést měření akustiky. Díky těmto měřením zjistíme, zda zjištěná data odpovídají požadovaným limitům, nebo je třeba hladinu hluku snížit. Na základě analýzy, kterou společnost provede, jsou pak navrhnuta opatření, jenž jsou nejvhodnější řešením pro danou fabriku.