Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Úložného prostoru není nikdy dost

Bydlíte v menším bytě, kde řešíte každý kousek místa? Jestli to je váš případ, zkuste tento problém vyřešit velkou šatní skříní. Možná si říkáte, že tím vlastně zaberete zase další prostor, a tak tato rada nedává smysl. Ve skutečnosti však díky velké vestavěné šatní skříni místo ušetříte, protože už si kromě ní nebudete muset pořizovat žádný jiný úložný systém.

Jak vybrat šatní skříň?

Vhodná šatní skříň má navíc mnohdy vliv na kvalitu oblečení, protože správné uložení šatů dokáže prodloužit jejich životnost. Jakou skříň tedy v nepřeberném množství možností vybrat? Vnější vzhled zřejmě důležitý není. V tomto ohledu je výběr zcela na vás vašich požadavcích a prioritách, ovšem obecně platí, že světlejší barvy působí v interiéru méně těžkopádně. Do malých prostorů proto bytoví designéři doporučují světlé či bílé skříně.

Důležité je u šatních skříní především vnitřní uspořádání. Výrobci o tomto aspektu vědí, a tak se v moderních skříních setkáte s více možnostmi uspořádání, a tedy i uložení. Většinou stále převládají klasické vodorovně umístěné tyče, na které zavěsíte oblečení na ramínku. Čím dál více se ve skříních objevují také různé systémy polic a zásuvek, do kterých uložíte menší věci. Velmi praktické a oblíbené jsou potom ty systému, kde se dá výška polic nastavit podle potřeby a kde můžete kombinovat různě hluboké zásuvky.

Otevírání skříně

Velký oříškem bývají často také dveře. Mají se klasicky otevírat, nebo posouvat? Mnohdy se tento problém vyřeší sám, protože záleží na prostoru vedle a před skříní. Jestliže máte všude kolem dostatek místa, můžete zvolit klasické dvoukřídlé otevírání. V případě, že máte blízko šatní skříně další nábytek, pro vás bude rozhodně lepší posuvné otevírání. Když na dveřích bude navíc velké zrcadlo, máte vyhráno. Jestliže tedy plánujete koupi nové šatní skříně, určitě navštivte internetové stránky obchodu Dona-shop.cz.