Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2774 nových .

Umíte vybrat povlečení?

Většina lidí se při výběru povlečení dívá zejména na design. Motiv je skutečně důležitý, musí se vám líbit a měl by ladit se zbytkem vybavení místnosti, avšak na kvalitu spánku má vliv spíše materiál. Jste uvědomělí a volíte podle něj? Pak je vše v pořádku. Nyní si podrobně představíme materiály, se kterými se v obchodech můžete setkat.

Nabídka ložního prádla v obchodech je nepřeberná. Každý výrobce povlečení o tom svém tvrdí, že je nejlepší, a neznalý spotřebitel pak neví, čemu má věřit. Buďte chytřejší a orientujte se aspoň v základních materiálech.

S čím se setkáte nejčastěji?

Starou známou klasikou je bavlněné povlečení. S tím určitě krok vedle neuděláte, je velmi příjemné na pokožku, měkké, prodyšné a skvěle saje vlhkost. Prakticky totožné vlastnosti má i tolik oblíbené krepové povlečení. Vyrábí se ze 100% bavlny, a tak si zachovává její přednosti. Navíc potěší tím, že jej není potřeba žehlit. Krep je přirozeně zmačkaný.

Oba jmenované materiály jsou skvělé v průběhu celého roku. Během zimních měsíců by měli zimomřivci sáhnout raději po hřejivém flanelu či mikroflanelu. Ten první jmenovaný je opět vyrobený ze 100% bavlny, druhý, díky svému povrchu, připomíná plyšové kožíšky.

Jsou si všechny materiály rovny?

Každý má něco do sebe, nelze jednoznačně stanovit, který je nejlepší. Přesto je tu něco, na co byste měli vždy dbát, a to výrobce. Je rozdíl, zda si koupíte poctivé české povlečení z bavlny ve specializovaných prodejnách, nebo nekvalitní lůžkoviny těžko zjistitelného původu. Je zde riziko nekvalitních materiálů a zpracování, které nedosahují takových kvalit.

A co design?

Nebojte se, že byste si nevybrali. Momentálně jsou v kurzu třeba florální motivy a černobílé dezény. Také do oblasti povlečení se dostávají moderní technologie, a tak si můžete pořídit lůžkoviny dokonce s 3D motivem. Tyto motivy vytvořené speciální metodou tisku vypadají jako živé a milují je zejména děti.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv potisk a materiál, mějte na paměti nejdůležitější radu: Nakupujte vždy jen u ověřených prodejců. Příkladem je e-shop RodinneBaleni.cz, kde najdete právě i zmiňované 3D povlečení.