Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

I muži trpí problémy s únikem moči. Řešení existuje!

Problémy s inkontinencí netrápí pouze ženy. Riziko úniku moči je u mužů sice méně časté než u žen, ale to neznamená, že se jim vyhýbá úplně. Ve středním věku inkontinencí trpí jen 5 % mužské populace. Po dosažení 65 let je to už celých 35 % mužů. A přesto se o tomto problému téměř nemluví. Podívejme se společně na nejčastější příčiny vzniku inkontinence a způsoby léčby.

Mužská inkontinence může mít hned několik příčin

U mužů je jednou z nejčastějších příčin úniku moči onemocnění prostaty. Také může vzniknout důsledkem prodělané operace. Přitom se rozlišují dva typy inkontinence - stresová a urgentní. Zatímco urgentní únik moči u mužů hrozí při náhlé potřebě a vzniká jako důsledek fyzického onemocnění, stresová inkontinence je častá při zesílení nitrobřišního tlaku, při kašli nebo kýchnutí. Jde nejčastěji o následek operace. Za vznikem tohoto nepříjemného onemocnění může však být i stres, nadváha či zranění.

Inkontinenční pomůcky pro aktivní a společenské muže

Prevencí před vznikem inkontinence je změna životního stylu. Musíte se pokusit odstranit všechny nežádoucí spouštěče této nepříjemné nemoci. Zlepšit zdravotní stav může omezení kofeinu, alkoholu a samozřejmě i snížení případné nadváhy. Pokud již nemocí trpíte, je změna životního stylu nevyhnutelná. Nápomocné mohou být i inkontinenční pomůcky pro muže. Jejich předností je diskrétnost, takže je můžete využít při jakékoliv situaci. S jejich pomocí překlenete období léčby bez trapných okamžiků a komplikací na těch nejméně vhodných místech.

Kegelovy cviky pomohou s problémy bojovat aktivně

Neméně účinným způsobem, jak zmírnit riziko úniku moči, jsou cviky na posílení svalů pánevního dna. Říká se jim Kegelovy cviky pro muže a mají vysokou úspěšnost při procesu léčby inkontinence. S jejich pomocí se naučíte stáhnout pánevní dno v případě potřeby, a zabránit tak úniku moči. Aby bylo cvičení účinné, je potřeba ho pravidelně opakovat a skutečně dodržovat cvičební plán. Přitom mu stačí věnovat jen pár minut denně. Ať už jsou příčiny inkontinence jakékoliv, nikdy boj s touto nemocí nevzdávejte a neodkládejte léčbu na dobu, kdy už nebude možné se vyléčit.