Celkem v bazaru 59063 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2743 nových .

Jak zkrášlit prostor před domem s pomocí betonu

Celkový vzhled vašeho domu nezávisí jen na omítce, střeše a oknech, důležité jsou také prvky použité kolem vaší nemovitosti. Pokud budete mít krásný dům, ale před vchodem zarostlý dvorek, zřejmě to nebude dělat moc hezký dojem. Základem pro pěkné venkovní prostředí je dobře zvolená a šikovně položená dlažba. Někdo by možná namítal, nač ničit trávník betonem. Ona ale kombinace těchto dvou prvků nakonec vypadá velmi dobře.

Kombinujte

Venkovní dlažba v kombinaci se zelení oživí prostor před domem a vy se tak vyvarujete jednotvárnosti. Velmi oblíbenou možností je udržovaný travní porost, kterým vede betonový chodníček ke vchodovým dveřím. Tímto způsobem udržíte přirozený přírodní ráz předzahrádky či dvorku, a zároveň docílíte bezpečné hladké cesty, která vede přímo k vám domů. Další možnou variantou, jak zachovat zeleň před domem a zároveň získat hladký lehce udržovatelný povrch, je využití betonových nebo jiných velkých květináčů. Jednoduše položíte betonovou dlažbu a kolem plotu vyrovnáte květináče s květinami, tújemi nebo jinými stromky. Navíc je v dnešní době možné sehnat dlažbu, která vypadá jako dřevo. Takže pokud jste milovnicí přírodních vzorů, bude toto pro vás ta správná volba.

Poraďte se s odborníky

Pakliže máte už nějakou tu pokládku dlažby za sebou, nebude pro vás nic složitého položit ani tu venkovní betonovou. Budete k tomu potřebovat danou dlažbu, hrubý štěrk na podklad a jemný štěrk pod dlažební kameny. Na zasypání spár je vhodný jemný písek a cement, a také nezapomeňte na obrubníky. Jestli jste ale v tomto směru začátečníci a nemáte v rodině nebo mezi přáteli nikoho, kdo by vám ukázal, jak na to, uděláte lépe, když využijete služeb profesionálů. Jedním z nich je například společnost Presbeton, kde vám poradí nejen s výběrem, ale také zdarma vypracují projekt plánované stavební úpravy.