Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Víme, proč klesá životnost autobaterií a jak se vyhnout jejich náhlému výpadku

Motoristé bývali zvyklí, že životnost autobaterie byla zhruba pět let. Ovšem toto číslo se postupně snižuje, a tak prodejci i opraváři vědí, že výdrž současných autobaterií bývá zhruba dva roky. Na vině není kvalita výrobků, ale náročnější spotřebiče, jež jsou do vozidel montovány. Právě ty snižují dobu bezchybného fungování akumulátorů.

Kdy je třeba zkontrolovat stav autobaterie

Časté výměny akumulátorů netrápí pouze majitele starších typů aut. I motoristé, již si zakoupili zánovní vůz, musejí počítat s kontrolou a případnou výměnou autobaterie za novou v kratším časovém horizontu, než tomu bylo dříve. Zastaralé autobaterie nestíhají rozvinuté elektroinstalace ve vozidlech. Akumulátory se během používání auta opakovaně dobíjejí a vybíjejí, což vede k tomu, že jejich síla ztrácí na intenzitě. Ideální proto je kontrola akumulátoru před zimou. V tomto ročním období jsou autobaterie nejvíce zatěžovány. U nových aut je životnost předem daná. U starších vozů je dobré si podle kódu na zadní straně baterky zjistit, jakého je baterie stáří. V trojčíslí je na prvním místě vyražen rok, pak následuje měsíc.

Dobití ani roztlačení auta nepomůže, je čas na koupi nové autobaterie

Životnost baterie vám zjistí v servisu nebo se o to můžete pokusit sami hustoměrem s pomocí nasátí elektrolytu. Černý, zamazaný elektrolyt je znamením horšího výkonu akumulátoru. Hladinu elektrolytu kontrolují mechanici v servisech a méně zdatným motoristům se o baterku postarají. Řidiči vědí, že ve velkých mrazech dostávají autobaterie zabrat, stejně jako v době, kdy auto dlouho stojí. V situaci, kdy motorista přijde k autu, jež nejde natočit, váhá mezi variantami roztlačení nebo dobití baterky přes kabely s využitím jiného, pojízdného auta. V případě, že ani tyto možnosti nepomáhají, nezbývá nic jiného než koupě autobaterie podle typu auta.