Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Ovocné a zeleninové šťávy – vitamínová vzpruha pro vaše tělo

Nedostatečná konzumace ovoce a zeleniny patří k jednomu z největších neduhů nás Čechů. Výživoví experti přitom doporučují, že bychom denně měli sníst množství o váze zhruba půl kilogramu. Zabít dvě mouchy jednou ranou – tedy dostat do sebe potřebné vitaminy a zároveň si ještě pochutnat, pomohou čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Ty totiž představují pro náš organismus doslova vitamínovou vzpruhu. Jsou přímo nabité pro tělo prospěšnými látkami, minerály, enzymy a celou řadou dalších živin.

Co mohou nabídnout

Rozhodně nám mají co nabídnout ze všech možných hledisek. Kromě skvělé chuti také posilují naši imunitu, zvyšují odolnost proti infekčním onemocněním, zbavují organismus toxických látek. Využijete je při redukci váhy, při regeneraci svalů, pozitivně působí také na naši psychiku. Skvěle se osvědčily také ve službách naší krásy – podílí se na krásné pleti i lesklých vlasech. Důvodů, proč bychom si je tedy měli dopřát každý den, je celá řada.

Tekuté zdraví

Pokud si rádi pochutnáváte na ovocných nápojích, pak je do vašeho režimu zařaďte raději v první části dne, třeba ráno k snídani, obsahují totiž cukr. Zeleninové varianty si však bez obav můžete dopřát kdykoli. Mezi nejoblíbenější zdravé osvěžení patři jablečné, pomerančové, grepové či ananasové šťávy, na popularitě však získávají také mrkvové, okurkové či šťávy z červené řepy. Dnes jsou běžně k sehnání v obchodech, potíž však bývá v tom, že mnohdy obsahují spoustu konzervačních látek a dalších „vylepšujících“ ingrediencí.

Domácí chutnají nejlépe

Lépe proto uděláte, když si zdravou šťávu připravíte sami. Budete tak přesně vědět, co obsahuje, a navíc si můžete vykouzlit nápoj přesně podle vaší chuti. Hravě to zvládnete s pomocí odstředivého odšťavňovače OS-111 od společnosti Orava, který dokonale oddělí šťávu od zbytků ovoce a zeleniny. Díky extra velkému plnícímu otvoru se navíc hodí i na odšťavňování celého ovoce, aniž byste ho museli předem krájet. Nezdrží vás ani údržba přístroje, čištění všech částí je totiž rychlé a jednoduché. Neexistuje tedy žádný důvod, proč byste si vitamínovou bombu nemohli dopřát, kdykoli dostanete chuť!