Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Vše o dálkovém zamykání auta

Dříve bylo dálkové zamykání auta výsadou těch, co měli opravdu luxusní vozy, dnes už se dálkové zamykání stálo běžnou součástí téměř všech vozidel. Toto centrální zamykání je komfortní a jedním odemknutím zámku se otevřou všechny dveře.

Počátky centrálního zamykání

První centrální zamykání se objevilo v roce 1914. Bylo použito u opravdu luxusního vozu Scripps-Booth. Poté se však nestalo běžnou součástí aut a znovu bylo zavedeno až v roce 1956 Packardem.

V současnosti běžná výbava

Dnes je už většinou běžnou součástí všech vozidel, a pokud není, tak se nabízí alespoň jako doplňková výbava. V minulosti systém centrálního zamykání ovládal pouze dveře. V současné době se můžete setkat se systémem, který ovládá také dvířka palivového nádrže nebo víko zavazadlového prostoru.

Komfort a rychlost

Dálkový ovladač, kterým zamknete všechny dveře v autě, vám zaručí pohodlí a nemusíte ztrácet čas obcházením celého auta ani zamykání a kontrolováním všech dveří. Takový ovladač se skládá z řídící jednotky a dvou ovladačů. K autoklíčům se dají sehnat také náhradní díly, mezi které patří právě dálkové ovladače, ale i čipy, obaly, planžety a další.

Většinou se setkáte s centrálním zamykáním na dálkové ovládání, které funguje až na vzdálenost 10 metrů, v ideálních podmínkách. Centrální zamykání se dá také doinstalovat a naprogramovat lze také plovoucí kód, který zajišťuje bezpečnost vozu proti krádeži.

Další možnosti využití

Naprogramovat jdou však i jiné věci, například opravy vozu, opravy dálkového ovládání vozu, nastavení impulsu, jak rychle se zámek po stiskuntí ovládání zamkne, automatické zavření oken, nastavení signalizace směrovými světly a další.

Při dálkovém ovládání vašeho vozu, stačí zmáčknout jedno tlačítko a poté vám systém v autě potvrdí, zda bylo auto zamčeno nebo odemčeno. Většinou je vám to potvrzeno světelným nebo zvukovým signálem, a mnohdy si můžete vybrat a mezi těmito možnosti sami přepínat.

Extra funkce

Setkat se můžete také se systémem, který rozpozná, že vaše auto je v určité vzdálenosti od vás a také vyšle impuls do vozidla, a to auto odemkne už, když se k němu blížíte.

Spolehlivá a rychlá oprava

Pokud vám dálkové ovládání přestalo fungovat a nezamyká nebo neodemyká, tak můžete využít kvalitních služeb pražské pobočky AutoklíčůCZ a tento problém rychle vyřešit. Často je potřeba vyměnit mikrospínač a dálkové ovládání opět funguje. Zde si můžete také vyměnit poničený obal svého autoklíče, dálkového ovládání anebo také karty.