Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Vybíráme kvalitní sypaný čaj

Jste milovníkem čaje? Pak určitě víte, že tu nejlepší chuť i vůni vám zaručí sypaný čaj, který obsahuje celé lístky čaje a další kvalitní přísady, které z obyčejného šálku čaje vykouzlí nezapomenutelný zážitek. Jak ale sypaný čaj správně vybrat?

Ať už vybíráte zelený, černý, bílý sypaný čaj, nebo čaj maté, rooibos či lapacho, vždy vycházejte z vašich chutí. Pokud jste ve světě čajů nováčci, začněte u pití černých a zelených čajů, které jsou klasikou. Až vyzkoušíte některé z těchto druhů, můžete začít experimentovat se specialitami, kterými je například bílý čaj, čaj rooibos nebo čaj lapacho.

A jak tedy poznat kvalitní sypané čaje? Při výběru se vždy zaměřte na barvu a vůní lístků. Zajímat by vás určitě měl i původ, složení čaje a způsob jeho aromatizování. Kvalitu čaje poznáte i podle toho, kdy byl sbírán a také zda se jedná o čaj z jedné plantáže, nebo z více plantáží, kterému se říká blend.

Důvodem, proč vám některý ze sypaných čajů nechutnal, mohla být i jeho nesprávná příprava. Černý čaj se zalévá vroucí vodou, a nechává se louhovat 2-3 minuty. U zeleného čaje k zalití používejte vodu o teplotě 70 stupňů Celsia, a nechte jej louhovat 2 minuty pro tu nejlepší chuť a uchování co nejvíce antioxidantů. Bílý čaj se přelévá 80 stupňovou vodou, a louhuje se 5-7 minut. A co takový rooibos? Rooibos se připravuje stejně jako čaj černý. Zalévá se vroucí vodou, avšak louhovat ho nechte 3-5 minut!

Kvalitní sypaný čaj můžete pořídit ve specializovaných prodejnách s čajem. Vsadit však můžete i na čajové značky s dlouholetou tradicí, které nabízí tu nejvyšší kvalitu. Mezi ověřené značky patří například English Tea Shop, Harney and Sons nebo čaj Twinings.

Čaj vás dokáže povzbudit, zklidnit i navodit lepší náladu. Užívejte si proto každý blahodárný doušek!