Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Jak na výběr vchodových dveří? Nezáleží jen na vzhledu

Při zařizování domácnosti je třeba myslet na bezpečí vaše a vašich rodinných příslušníků. Zloději dokážou využít každé chyby a maličkosti, aby vám z bytu vzali vše cenné. Základem preventivního opatření jsou kvalitní bytové vchodové dveře.

Při jejich výběru není radno hledět pouze na design. Důležitá je v první řadě funkčnost. Jednoduše se skrz ně nesmí dostat nikdo, kdo nemá klíče od jejich zámku. Častou chybou majitelů domácností je to, že se snaží za každou cenu ušetřit a pořizují si domů dveře, jež dokáže překonat i naprostý amatér.

Řiďte se dle bezpečnostní třídy

K tomu, abyste lépe poznali, jaké vchodové dveře jsou vhodné, existuje jejich rozdělení do bezpečnostních tříd. Je jich celkem šest. Nejnižší skupina, tedy ta pod číslem 1, udává nejmenší kvalitu, kdy je zloději překonají celkem hravě, pouze s použitím nejzákladnějšího vybavení. Takového modely jsou vhodné leda tak do míst, kde se nezvaných hostů nemusíte prakticky vůbec obávat. Těch ale moc není, že?

Za vhodné se považují až dveře do bytu, jež spadají alespoň do třetí bezpečnostní třídy. U nich už je zapotřebí zvolit nejen hrubé násilí, tedy třeba kopy a silné údery, ale také různá páčidla a další pomůcky. Pakliže chcete mít skutečně bytelný model, zvolte čtvrtou kategorii, u níž už si zloděj neporadí ani s obyčejným páčidlem, na jeho překonání bude potřebovat skutečně kvalitní nářadí. Lze přitom předpokládat, že ho takovéto vchodové dveře odradí, neboť by mu jejich zdolání trvalo desítky minut. Navíc by zřejmě udělal takový hluk, který by přilákal pozornost sousedů a kolemjdoucích.

Dřevo hraje stále prim

Teprve poté, co si vyberete dveře dle bezpečnostní třídy, je možné se zaměřit na vzhled. Nejžádanější jsou modely ze dřeva a jeho imitací, které působí přirozeně a zároveň i moderně. Nabídku variant bytových dveří do vchodů najdete například na webu společnosti Grimax.