Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Vybíráte novou vjezdovou bránu? Pozor na prostor!

Vjezdová brána je první vchod do vašeho království. Měla by tedy být nejen bezpečná a odolná – vedle praktické stránky jsou také kritéria estetického rázu. Brána by měla odpovídat vašim designovým požadavkům, tedy měla by ladit s plotem a garážovými vraty. Od vjezdové brány se očekává, že se bude snadno otevírat a vy se tak dostanete komfortně domů bez nutnosti vycházení z auta. Jak si vybrat tu nejvhodnější vjezdovou bránu pro váš pozemek?

Pokud máte doma některou ze starších vjezdových bran, patrně patří mezi otočné jednokřídlé nebo dvoukřídlé brány, které se musí otevírat ručně. Tyto brány vyžadují mnoho místa a rovného terénu. Pokud vám tento druh brány nevyhovuje a chtěli byste si život trochu ulehčit, bude pro vás ideální posuvná brána, která není náročná na prostor před a za branou, ale na prostor na boční straně, do které se zasouvá. Máte pozemek se stoupajícím příjezdem? Pak je pro vás ideální volbou pojezdová nebo samonosná vjezdová brána!

Pojezdové brány se pohybují na kolečkách po kolejnici v betonovém základu. Pro tento typ však musíte mít zcela rovný terén. Pozor si také musíte dávat na to, aby se vám do vodící kolejnice nedostávaly nečistoty, které by znemožnilyplynulý pohon brány.

Samonosná posuvná brána má nosnou konstrukci vynesenu mimo vlastní průjezd, a není tedy nutné přejíždět přes kolejnici na zemi. Tento typ brány je veden nad zemí nosníkem, tedy válečky na pevně ukotveném ocelovém sloupku, který slouží i jako držák motoru automatického ovládání. Pro minimální podzimní a zimní údržbu je samonosná posuvná brána vhodnější. Tento typ brány je mezi uživateli nejoblíbenější a hodí se nejvíce na pozemky, kde parkujeme hned za vjezdem.

Zjednodušte si váš příjezd domů a dopřejte si komfortní řešení vjezdové brány!