Celkem v bazaru 37062 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

Westernové ježdění umožňuje prožít s koněm nádherné chvíle ve volné přírodě

Láska ke koním mě provází celý život. A jelikož jsem měla štěstí a kamarádku, u níž doma chovali koně, mohla jsem se své zálibě věnovat od útlého dětství.

Romantika jako na divokém západě

Vyrůstaly jsme na samotě obklopené lesy, v krajině, která přímo vybízí k westernovému ježdění. A naše láska k dobrodružným románům a filmům z divokého západu Vinnetouem a Sedmi statečnými počínaje nás k němu přímo nasměrovala. Postupně jsme tedy naše aktivity zcela přirozeně směrovaly k tomuto stylu ježdění a pořizovaly westernové otěže, sedlo i další stylové součásti výbavy.

Western můžete jezdit celý život

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla a málokdo se od ježdění dokáže na dlouho odpoutat. I když jsem se po maturitě přestěhovala do Prahy a měla čas věnovat se své vášni pouze okrajově, věděla jsem, že se k němu naplno vrátím. Samozřejmě k westernu, že bych začala v jiném stylu, jsem si vůbec nedokázala představit. A přišel den, kdy jsem si pořídila vlastního koně. Nadešel čas pořídit vše potřebné, aby mi čas strávený v sedle přinášel co nejvíce radosti.

Jak vybrat westernové sedlo

Při výběru sedla jsem hleděla nejen na svůj komfort, ale zejména na pohodlí koně. Oba faktory jsou důležité – v sedle často strávím dlouhé hodiny, a pokud se v něm necítím dobře, nemám z vyjížďky ten správný požitek. A pokud sedlo nesedí koni, tlačí ho nebo dokonce dře, snadno se mu vytvoří otlaky. Navíc je neklidný a práce s ním může být obtížná.

Westernové otěže dodají nezaměnitelný styl

Velkou pozornost jsem věnovala výběru westernových otěží. Dnes je výběr opravdu široký - dostupné jsou kožené i provazové; vyvazovací otěže můžeme dokonce pořídit i z nylonu. Nakonec jsem se rozhodla pro kožené westernové otěže, která ve mně nejvíce evokují pocit volnosti divokého západu.