Celkem v bazaru 29899 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

Zařizujeme obývací pokoj: Jaký nábytek nesmí chybět?

Obývací pokoj je srdcem každého domova. Právě tady se schází celá rodina a zřejmě si sem vodíte také návštěvy. Proto by tato místnost měla být útulná a zároveň reprezentativní. Jak tyto dva zdánlivě neslučitelné požadavky spojit? Nechte se inspirovat radami odborných designérů.

V prvé řadě neberte zařizování obývacího pokoje jako nudnou povinnost, nýbrž jako zábavu. Máte šanci vytvořit si domov snů, tak ji chyťte za pačesy!

Středem obýváku je rozhodně sedačka

Pohovky jsou nejdůležitější součástí obývacího pokoje. Nemusí být největší, jestliže žijete sami ve dvou. Na druhou stranu velká rodina ocení provedení ve tvaru písmene L nebo U. Sedačka a dvě křesla patří spíš do minulosti, dnes se vybírají jednokusové a velmi často rozkládací sedací soupravy. Pokud časem zjistíte, že je na pohovce málo místa, můžete dokoupit třeba taburet či sedací pytel.

Co se týče materiálu, buďte rozumní. K domácím mazlíčkům se příliš nehodí kožené sedačky, poškrábali by je. S dětmi se může stát problémem textilní potah, ale vyřešíte to přehozem. Výrazných barev se vůbec nebojte, přece jen má být sedačka hlavním prvkem. Krásně vypadá třeba červená, fialová apod. Nenechte svůj obývací pokoj zemřít nudou!

Stěna už není nutností

Velké obývací stěny se dnes vyskytují zřídka. Lidé dají přednost spíš několika decentním skříňkám a poličkám. Nezbytným vybavením už není ani TV stolek. Ostatně televize čím dál častěji visí na stěně. Nenechte se ale vlivem minimalismu ovlivnit až příliš. Pokud potřebujete úložné prostory, prostě si nábytku pořiďte více.

Výsledný dojem dělají doplňky

Nejnákladnější položkou je každopádně nábytek do obývacího pokoje. Jsou to ale ty levné doplňky, co nakonec dělá výsledný dojem. Záclony, závěsy, obrazy, květiny, svíčky. Vyberte si, co máte rádi právě vy. Odborníci radí mít v místnosti jen jeden barevně výrazný prvek (typicky sedačku), zbytek nábytku nakoupit v neutrálních barvách a barevný tón doladit až doplňky. Kdybyste si barvu rozmysleli, výměna doplňků vás nepřijde na tolik peněz.