Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Zatočte s akné jednou provždy!

Akné patří mezi nepříjemné, ale zároveň velmi běžné problémy pleti. S akné můžete bojovat - používat drahé přípravky, navštěvovat kosmetický salon nebo se s akné léčit u odborného dermatologa, ideálně v laserovém centru. Vyberte si tu nejlepší možnost, jak mít zase krásnou a jemnou pleť.

Kdo trpí nejvíce

Tato nejčastější vada pleti se projeví poprvé v období puberty. Mohou za to hormonální změny, které potkávají jak dívky, tak chlapce. Na tvorbu akné má významný vliv hladina určitých hormonů, životní styl jedince a samozřejmě také jeho životní návyky. Někomu se akné může zhoršit například po čokoládě, jinému se pupínky utvoří po použití nesprávného krému. Někomu pak naopak pomůže vhodná kosmetika, každému však pomůže profesionální pomoc.

Jak akné vzniká

Obecně však akné vzniká následovně. Maz z pleti by měl být odváděn na povrch pokožky. Pokud jsou však na kůži odumřelé buňky, brání mazu, aby se, například umytím obličeje, dostal ven. Na základě tohoto procesu se póry ucpávají a dostávají se do nich bakterie, čímž vzniká akné. Kromě výrazných hormonálních změn má na vznik akné vliv také dědičnost, menstruační cyklus, podráždění pokožky, stres, užívání léčiv a vitaminů nebo například kouření či nevhodná kosmetika.

Jak se ho zbavit

V každém případě byste se měli naučit správně pečovat o pleť, zejména ji čistit. Používejte takové přípravky, které jsou vhodné pro vaši pleť. Chybu jistě neuděláte, pokud vyberete například ty s obsahem aloe vera či kyseliny salycilové - odborně vám poradí dermatolog. Dá se však navštívit estetická dermatologie, která je často spojena s plastickou chirurgií. Zde vám s akné pomohou prostřednictvím několika léčebných metod, jako je komplexní léčba akné laserem.

Jak léčit akné

Vyzkoušet můžete také chemický peeling. Jedná se o neinvazivní metodu, která slouží k projasnění, pročištění a omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek a k redukci rozšířených pórů.

Další tipy

  • Akné nikdy nevymačkávejte, neškrabte a nedotýkejte se ho neumytýma rukama, mohli byste totiž do póru zanést ještě více nečistot. K ošetření akné používejte speciální čistící přípravky na problematickou pleť.
  • Dodržujte také zdravý jídelníček a vyhněte se kofeinu, červenému masu, uzeninám, kořeněným jídlům a alkoholu. Stejně tak by pro vás měly být tabu sladkosti. Sáhněte raději po ovoci. Pokud bez čokolády přece jen nevydržíte, volte tu s vyšším obsahem kakaa.
  • Pro odstranění jizviček po akné můžete vyzkoušet také laserovou dermatologii. Laser je ideální jako prevence proti vzniku jizviček z akné, zároveň působí protizánětlivě. Dokáže si poradit například také s mateřskými znaménky, které často ženy chtějí odstranit - ať už z estetického nebo zdravotního hlediska. Pro odstranění mateřských znamének či kožních výrůstků je tedy laserová dermatologie také ideální volbou.