Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2774 nových .

Jak díky životopisu získat vysněnou práci

Životopis je mocný nástroj. Jde zpravidla o první a mnohdy také jedinou šanci, jak můžete personalistovi ukázat, že právě vy jste ten nejvhodnější kandidát na pozici, kterou firma nabízí. A jelikož zejména ve velkých firmách věnuje personalista životopisu pouze několik desítek sekund, musíte zaujmout už na první pohled. Chyby si nemůžete dovolit.

Otázka jak napsat životopis trápí snad každého, kdo chce změnit zaměstnání. Vychválit se v něm? Trochu si přibarvit skutečnost? Rozepisovat se na dvě stránky, nebo být raději maximálně stručný? Přidat fotografii? Uvádět osobní údaje?

Neměňte zažité zvyklosti

Přestože vám budeme ještě opakovat, jak je dobré být originální a zaujmout už v první vteřině, některých zásad byste se při psaní životopisu měli pevně držet. Tak například bývá zvykem, že se nejdříve uvádí osobní údaje, poté vzdělání, následně pracovní zkušenosti a až pak všechno ostatní jako jazykové dovednosti, různé kurzy, počítačové schopnosti apod.

A co naopak nedělat? Neuvádějte váhu, výšku, politickou orientaci. Nepřehánějte to s informacemi, pokud jste vystřídali hodně zaměstnání, napište pouze ta, kde jste pracovali v posledních 15 letech. Nezarovnávejte texty do bloku a nepoužívejte prázdné fráze. Buďte maximálně věcní.

Mrkněte na vzor

Pokud si nejste jistí strukturou a obsahem životopisu, prostě a jednoduše se podívejte na nějaký vzorový, podle nějž byste si mohli vypracovat ten svůj. Prohlédněte si, co všechno se do něj píše, v jakém pořadí, jakým stylem a inspirujte se i po grafické stránce. Životopis nemusí být jen nudný černý text na bílém papíře plný nic neříkajících frází. Vyhněte se otřepaným přídavným jménům, buďte osobití a originální. To vždycky zaujme. Jen si dejte pozor, abyste nezaujali v negativním slova smyslu. Přílišná extravagance bývá někdy na škodu.

Vzory životopisů zdarma najdete různě na internetu, třeba na pracovním portálu VímVíc.cz. Tam si ostatně můžete prohlédnout i další zajímavé informace.

Zjistěte si všechno o firmě

Na portálu VímVíc.cz najdete pracovní inzeráty, firemní profily, a především recenze a hodnocení firem. Dá se tady zjistit, jak jsou v konkrétní společnosti zaměstnanci spokojení, co je zde dobré a co by vás naopak mohlo po nástupu nepříjemně překvapit. Navíc vás VímVíc.cz pomocí online video kurzů, webinářů a přednášek naučí spoustu zajímavých dovedností, které na své cestě životem určitě využijete, a to nejen v práci.