Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Znáte tajemství zdraví?

Každý z nás by chtěl prožít zdravý a spokojený život. Chtěli bychom být spokojení s tím, co máme, hubení, plní života, veselí, bez nemocí – jednoduše zdraví fyzicky a psychicky. Přestože by se mohlo zdát, že recept na šťastný a zdravý život není jednoduchý, opak je pravdou. Důležité je nevymlouvat se a začít s novým životním stylem hned.

Zdraví bychom mohli rozdělit jednoduše na fyzické a psychické. Některé aktivity jsou prospěšné pro obě skupiny, jiné vám možná budou připadat zbytečné a otravné. Ale překousněte to. Uvidíte, že se z toho nakonec stane zvyk a vše budete dělat automaticky.

Co prospěje fyzickému zdraví?

Největší tajemství zdraví představuje pohyb. Nejpřirozenějším pohybem je pro člověka chůze, takže jestli se nedonutíte k běhání, jděte aspoň ráno do práce pěšky, a pokud to máte moc daleko, vystupte třeba o zastávku dřív. Zdravý dospělý člověk by měl denně udělat aspoň 7500 – 10 000 kroků. Možná vás to bude víc bavit, když si do mobilu nainstalujete nějakou aplikaci a budete sledovat své denní výkony.

Až budete zvládat chůzi, začněte sportovat. Jděte si večer zaběhat, projeďte se na kole, zaplavejte si. Návštěva fitness centra také není na škodu, ale obecně jsou lepší aktivity, při kterých jste na čerstvém vzduchu. Není nic horšího, než trávit polovinu dne sezením na židli v uzavřené kanceláři.

Co se týče fyzického zdraví, hodně důležité jsou také pravidelné lékařské prohlídky. I kdyby vás potkala nějaká vážnější nemoc, přijde-li se na ni v začátcích, máte vysokou šanci na uzdravení. Život nám nachystal různé osudy, ale když budete mít dostatek vůle, dá se s nimi poprat a zvítězit. Nepodceňujte pravidelné prohlídky, abyste měli vždy jistotu, že jste doopravdy v pořádku.

Jak na psychiku?

Budete se divit, jak vás rozveselí fyzická aktivita. Běhání, procházka a jakýkoliv jiný pohyb prospějí rovněž vaší mysli. Když si občas takhle vyčistíte hlavu, bude vám na světě hned líp.

Věnujte se tomu, co vás baví. Vždy si najděte čas na čtení, poslouchání hudby, pečení a jiné aktivity, které vás naplňují štěstím. Skvělé je, když objevíte někoho, kdo s vámi vaše zájmy sdílí. Komunita lidí, kteří vyznávají zdravý životní styl, je obrovská. Soustředí se například kolem magazínu TajemstviZdravi.cz, který se věnuje zdraví, bylinkám, životnímu stylu i zdravým receptům. Najdete tam tedy nejen spřízněné duše, ale i tipy a nápady, co stojí za vyzkoušení.

A ještě jedna rada na závěr. Pokud se vám povede žít zdravý a spokojený život, podělte se o něj s ostatními. Naučte lidi kolem sebe, že to vlastně není až tak složité, a ukažte jim tajemství zdraví!